ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Třinecký Růžička si za zákrok na Dernera tři zápasy nezahraje

Velikost textu:

Praha – Ve třech zápasech budou hokejisté Třince postrádat Marka Růžičku. Útočník Ocelářů dostal od disciplinární komise distanc za zákrok na hlavu libereckého Lukáše Dernera. Růžičkovým nájezdem, který rozhodčí v utkání nepotrestali, se zabýval na základě podnětu Bílých Tygrů předseda komise Karel Holý ve zkráceném řízení.

Třinecký Marek Růžička se snaží zastavit Lukáše Krenželoka z Liberce
Třinecký Marek Růžička se snaží zastavit Lukáše Krenželoka z Liberce

K zákroku došlo za libereckou brankou v první třetině utkání, jež Severočeši vyhráli 3:1 a připsali si desáté vítězství v řadě. "Zákrok byl veden čelně na protihráče, který bezprostředně před ním odehrál kotouč a podle pravidel byl v jeho držení," uvedl v tiskovém prohlášení Český svaz ledního hokeje (ČSLH).

"K zásahu došlo ve vysoké nájezdové rychlosti, přičemž hráč se těsně před ním napřímil, čímž dosáhl vyšší intenzity střetu a dostal rameno na úroveň hlavy a krku protihráče. Ze zpomalených záběrů je zřejmé, že při střetu nebyla primárně zasažena oblast hrudníku či ramene, ale že došlo k přímému zásahu hlavy protihráče," odůvodnil předseda disciplinárky Holý trest pro Růžičku.

Dvacetiletý útočník mohl podle řádu dostat za zásah do oblasti hlavy a krku distanc na dvě až pět utkání, v závažnějším případě až na deset duelů. Holý vzal při verdiktu v úvahu, že Růžička nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a na druhou stranu to, že Derner utkání kvůli poranění hlavy nedohrál.

Disciplinární komise extraligy zároveň nevyhověla žádosti o prominutí zbytku dvouzápasových trestů pardubického Michala Šedy a třineckého Milana Doudery. Oba tak budou stát ještě v nedělním 33. kole.

přehrát video
Tři zápasy stop - takový je trest pro třineckého Růžičku
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.