ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Pro hokejisty v Rusku budou kvůli Čerepanově smrti povinné kontroly

Velikost textu:

Moskva - Kontinentální liga se po tragickém úmrtí devatenáctiletého útočníka Alexeje Čerepanova rozhodla nařídit hokejistům povinné zdravotní prohlídky. V rozhovoru s ruskými médii to uvedl šéf ligy Alexandr Medvěděv.

Alexej Čerepanov
Alexej Čerepanov

"Už jsme se dohodli, že při listopadové reprezentační přestávce mladí hráči absolvují lékařské prohlídky. Při nich bude hráčům udělána analýza krve a zkontrolována srdeční činnost," řekl Medvěděv.

Kontroly podle něj nebudou problém, v Rusku je totiž dostatek kvalitních zařízení. Postupně by navíc měli prohlídky absolvovat všichni hráči v soutěži. "A ti, kteří budou mít problémy, nebudou prostě moci hrát," uvedl.

Medvěděv ruským novinářům řekl, že dostal dopis od detroitského lékaře Anthonyho Colucciho, který v roce 2005 zachránil českého obránce Jiřího Fischera, jenž měl problémy se srdcem při zápase kanadsko-americké NHL. "Získali jsme od něj důležité podněty, na které se máme zaměřit, a rady, jak bychom měli zdravotnická zařízení v arénách umístit," uvedl šéf soutěže.

Základem by měla být přítomnost dvou lékařských týmů, které budou mít při každém utkání i nutný defibrilátor. V Čechově, kde v pondělí večer Čerepanov při utkání místního Viťazu s Omskem zemřel, přitom ve chvíli kolapsu talentovaného útočníka nebyl ani jeden.

Medvěděv zároveň potvrdil, že tragická smrt talentovaného hráče bude důsledně prošetřena. "Četl jsem, že šance, aby přežil, byla padesát na padesát. I kdyby byla jen minimální, tak musíme prošetřit, proč nebyla využita," podotkl Medvěděv. Ruské úřady by podle jeho slov měly dostat výsledky lékařských vyšetření Čerepanova před vstupním draftem zámořské NHL.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.