ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
NHL

Ztráta zubů v zápase? Pro Jágra již tradice. Alespoň jsem získal rychlost, smál se

Velikost textu:

Praha – Duel s Ottawou pro Jaromíra Jágra skončil nejenom ziskem jedné asistence a bodů za vítězství, ale také ztrátou čtyř zubů. Česká legenda má však se ztrácením chrupu bohaté zkušenosti a v minulých letech služby stomatologa musela vyhledat hned několikrát. I proto slavná "osmašedesátka" vzala ztrátu s úsměvem a humorem sobě vlastním.

Jaromír Jágr na ledě po zásahu hokejkou do obličeje
Jaromír Jágr na ledě po zásahu hokejkou do obličeje

"Ztratil jsem pár zubů, ale zase jsem získal navíc nějakou rychlost, jak jste mohli vidět při úniku v prodloužení," žertoval třiačtyřicetiletý veterán. "Takže už nechci slyšet žádné řeči o tom, že jsem pomalý," dodal se smíchem.

První zub ztratil Jágr v barvách Washingtonu v prosinci 2001, což odstartovalo jeho pravidelné stomatologické patálie. O dva roky později musel dokonce odříct svou účast na mistrovství světa ve Finsku, protože mu krátce před šampionátem obránce Tampy Bay Pavel Kubina v zápalu boje vyrazil dva zuby a Jágrovi museli šrám v ústech zašít 15 stehy.

V době výluky NHL v roce 2004 hrál Jágr za Omsk a přímo na Štědrý den ho trefila do úst o hokejku zvednutá střela protihráče. I s vyraženým zubem a třemi stehy hrál dál, a dokonce vstřelil gól.

Dentálního specialistu musel historicky nejlepší evropský střelec NHL několikrát navštívit i během působení v New Yorku Rangers. Poté, co v říjnu 2007 přišel v duelu s Tampou o dva řezáky, pronesl: "Zítra je Halloween, tak si aspoň nemusím kupovat masku!" A když se ho novináři ptali, jestli zuby byly pravé, rozesmál je Jágr další vtipnou hláškou: "Tohle gentleman nikdy neříká. Ale myslím si, že když za ně zaplatím 20 tisíc dolarů, tak moje jsou!"

V srpnu 2010 se zase při dalším angažmá v Omsku podrobil zákroku na klinice v Nižním Novgorodu, kde si nechal vytrhnout bolavý zub moudrosti. "Dřív jsem řešil všechny problémy se zuby v Americe, protože jsem měl za to, že tam jsou nejlepší zubaři. Vím, že i v Rusku jsou výborní doktoři, ale skutečnost překonala moje očekávání. Netušil jsem, že už i tady používají nejmodernější technologie," neskrýval spokojenost zkušený pacient.

Sestřih utkání Florida - Ottawa:

Zdroj: ČTK, nhl.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.