ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Jihlava rozhodla duel s Ústím až ve třetí třetině, Slavia udolala Benátky

Praha - Hokejisté Dukly Jihlava dál vedou první ligu s náskokem pěti bodů. Dnes v 28. kole vyhráli pojedenácté v řadě, když porazili Ústí nad Labem 4:1. Uspěly i Kladno a Slavia, která musela domácí duel s Benátkami nad Jizerou otáčet až v poslední třetině.

Radost hokejistů Jihlavy
zdroj: isifa/MAFRA/ autor: Tomáš Blažek

Jihlava nepoznala za celý listopad nic jiného než vítězství a vydařený měsíc korunovala skalpem Ústí. Hosté sice od poloviny duelu vedli, avšak ne dlouho. A Dukla pak třemi trefami v poslední části stav otočila. Nejhezčí byl vítězný gól Michala Důrase, útočník zakončil rychlý brejk střelou bez přípravy.

Podobný vývoj jako na Horáckém stadionu mělo střetnutí Slavie s Benátkami nad Jizerou. Červenobílí šli v Edenu do poslední třetiny s mankem jednoho gólu a necelou tisícovku fanoušků napínali až do poslední desetiminutovky.

Pak se se štěstím prosadil Zdeněk Bahenský, jehož střelu přizvedl do horního rohu branky svého týmu jeden z obránců Středočechů. Když se poté Pavel Kašpařík prosadil zblízka, sáhli hosté v závěru ke hře bez gólmana a Bahenský jim zasadil definitivní ránu gólem na 3:1.

O výhře v posledních minutách rozhodlo i Kladno. Jeho hvězdou byl Denis Kindl. Bratr slavnějšího obránce Detroitu je útočníkem a Rytíře postrčil ke třem bodům dvěma trefami a asistencí. Pět minut před koncem zpečetil úspěch svého týmu v Kadani (5:3) ranou pod břevno.

V duelu dvou týmů ze dna tabulky se radoval Most. Severočeši porazili Šumperk 3:2, soupeře přeskočili o bod v tabulce a odsunuli jej na poslední místo.

Výsledky 28. kola 1. ligy:

Jihlava - Ústí nad Labem 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) Branky: 33. Flek, 46. Důras, 48. Diviš, 60. Zadražil - 31. Kuchler. Rozhodčí: Bejček - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1389.

Most - Šumperk 3:2 (0:2, 1:0, 2:0) Branky: 53. a 53. Marek Baránek, 34. Válek - 10. Milfait, 20. Drtil. Rozhodčí: Grech - Kokrment, Malý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 180.

České Budějovice - Prostějov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) Branky: 9. a 22. Suchánek, 51. L. Květoň, 60. Žovinec - 7. Venkrbec, 57. Cetkovský. Rozhodčí: Škrobák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 4352.

Kadaň - Kladno 3:5 (2:2, 1:1, 0:2) Branky: 9. M. Kadlec, 15. J. Mrázek, 28. Chlouba - 6. a 55. D. Kindl, 18. Rudovský, 35. Machač, 47. D. Růžička. Rozhodčí: Wagner - Toman, Hejl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 795.

Třebíč - Přerov 5:4 v prodl. (0:2, 4:0, 0:2 - 1:0) Branky: 25. R. Erat, 26. Malena, 28. Dolníček, 34. Pekr, 61. Bartoň - 7. Dostálek, 15. Sikora, 47. P. Mrázek, 56. T. Sýkora. Rozhodčí: Smitka - Špringl, Štětina. Vyloučení: 5:5, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1420.

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) Branky: 54. a 60. Bahenský, 57. Kašpařík - 31. Ordoš. Rozhodčí: Kika - Hanzlík, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 922.

Havířov - Litoměřice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1) Branky: 5. Sztefek, 39. Tomi, 47. Kanko - 1. Kalla, 15. Pavlas, 27. Hronek, 49. Nedvídek. Rozhodčí: Fiala - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:13. Využití: 2:2. Diváci: 1510.