ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Jsme málo agresivní před brankou, tvrdí "nový" trenér Třince Mucha

Velikost textu:

Třinec - V Třinci působí hokejový trenér René Mucha již třináct let, teď se stal oficiálně šéfem střídačky extraligového týmu. Před deseti dny dočasně nahradil odstoupivšího Jiřího Kalouse, v pondělí večer jej pak vedení Ocelářů potvrdilo ve funkci společně s Markem Malíkem i na zbytek sezony.

Hokejisté Třince
Hokejisté Třince

Dvaačtyřicetiletý Mucha doposud působí i jako regionální trenér Českého svazu ledního hokeje a šéftrenér třinecké akademie, i proto se rozhodnutí vedení klubu dozvěděl cestou z Poruby. "Něco mi bylo naznačeno už ráno. Co jsem na to říkal? Jdeme dál, další výzva před námi," řekl Mucha. Společně s Malíkem vedli tým již ve čtyřech zápasech, ve kterých Slezané získali pět bodů. A vedení Ocelářů jejich práci ocenilo s tím, že zlepšení je vidět.

"Víme, na čem jsme. Je to v lepší fázi. Před námi je ale hodně práce," uvědomuje si Mucha, jenž tým poprvé jako oficiální hlavní kouč povede v pátek proti Spartě. Rychle si tak zvyká na angažmá u seniorského týmu. Dosud se totiž věnoval dětem a mládeži. "V Třinci jsem začal před třinácti lety. A prošel jsem vše od přípravky. Byl jsem asistent u juniorky, hlavní trenér dorostu. Jen senioři mi chyběli," pousmál se Mucha. Zda je výhodou, že v klubu vše zná, si ale netroufl říct.

"Někdy je to výhoda, někdy nevýhoda. Můžeme to hodnotit až po nějakém čase," podotkl. Podobně s nadhledem komentoval obecně i svůj posun k A-týmu. "To nemůže předpokládat nikdo. Je to příjemné, ale o to více zavazující. Někdy se říká rychlý posun, rychlý pád, tak snad to tak nebude," přál si Mucha, který nyní post šéfa třinecké akademie opustí a bude se naplno věnovat extraligovému týmu.

Za krátkou dobu své působnosti u týmu už dokázal naplno pojmenovat problémy, které ambiciózní tým má. "Dáváme málo gólů a málo se dostáváme do šancí. Dostáváme taky poměrně laciné branky, jsme málo agresivní v obranném pásmu a hlavně v prostoru kolem naší branky," všiml si Mucha. Až nyní ale bude mít několik dní na to, aby na odstranění nedostatků s hráči pracoval. V minulém týdnu totiž Třinec hrál tři zápasy.

"Musíme na tom zapracovat. Máme sice zase jen tři dny, ale pracovat na tom budeme. Hlavně na tom, aby hráči byli v pohodě a do zápasu šli s tím, že si věří, že mohou utkání vyhrát," podotkl. Zda dojde v týmu ke změnám, si ale říct netroufl. "Teď to nejsem schopen komentovat. Ještě nás čeká spousta jednání a uvidíme, co bude dál," řekl Mucha. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.