ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
NHL

Zraněného brankáře Pavelce čeká pauza, do konce roku už chytat nebude

Velikost textu:

Winnipeg - Reprezentační brankář Ondřej Pavelec bude po zranění kolena ze sobotního zápasu NHL proti Arizoně chybět hokejistům Winnipegu minimálně do konce roku. Vedení Jets předpokládá, že by se osmadvacetiletá týmová jednička mohla do sestavy vrátit v lednu nebo v únoru.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec

"U gólmanů se doba zotavení odhaduje hůře než u ostatních, ale jeho absence se protáhne minimálně do ledna nebo února. Nevrátí se, dokud nebude stoprocentně fit," uvedl trenér Paul Maurice po pondělním utkání proti Coloradu, s nímž Jets prohráli 1:4. Místo Pavelce nastoupil do branky Michael Hutchinson, kterému kryl záda Connor Hellebuyck, povolaný z farmy.

Útočník Blake Wheeler označil Pavelcovo zranění za citelnou ztrátu. "Chytal velmi dobře. Do formy se dostal už v závěru minulé sezony, kdy nás dotáhl do play-off, a myslím, že si tím zvedl sebevědomí. Bolí to, že jsme o něho přišli, ale důvěru máme i v další naše brankáře," řekl Wheeler.

Pavelcovi se v sobotu stala osudnou kolize se Shanem Doanem, jehož zákrok označili rozhodčí za nedovolený a kapitána Coyotes vyloučili. "Snažil jsem se hrát puk a ztratil jsem balanc. Rád bych řekl, že jsem do něho nevrazil schválně. Nebylo to úmyslné," omlouval se po utkání Doan.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.