ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Čerepanovův pohřeb: S hokejistou se rozloučily desítky tisíc lidí

Velikost textu:

Moskva/Omsk (Rusko) - Davy lidí se v Omsku přišly naposledy rozloučit s hokejistou Alexejem Čerepanovem. Devatenáctiletý hráč v pondělí náhle zemřel na zástavu srdce během zápasu omského Avangardu v Čechově. Dnes byl v západosibiřském městě pochován.

Alexej Čerepanov
Alexej Čerepanov

Smuteční ceremonie se odehrála v hokejové aréně, kde Čerepanov hrával, a následně byl pohřben na omském Severním hřbitově. "Rozloučit se přišlo na 60 000 lidí, to ruský hokej nepamatuje. Byl to proud lidí, několikakilometrová fronta," řekl mluvčí klubu Arkadij Alexejev. 

"Smrt nejnadějnějšího mladého hráče ruského hokeje námi otřásla do hloubi duše. Náš žal je bezbřehý," prohlásil guvernér Omské oblasti Leonid Poležajev, který také vede správní radu hokejového klubu.

Pojmenujte po Čerepanovovi stadion i ulici, žádají fanoušci

Rodiče, pocházející z Altajského kraje, se rozhodli pochovat syna tam, kde měl tolik příznivců. Fanoušci dnes také navrhli přejmenovat místní arénu na Čerepanovův stadion, jakož i pojmenovat po hokejistovi ulici, na níž stadion stojí. 

Tisíce fanoušků vzdávaly poctu zesnulému hokejistovi již během úterka, kdy u stadionu slzící lidé zapalovali svíčky a kladli květiny. "K desetitisícové hale přišlo více fanoušků než na domácí zápasy Avangardu," napsala agentura ITAR-TASS.

Smrt hokejisty vyšetřuje prokuratura i vedení KHL

Devatenáctiletý Čerepanov byl považován za velký talent ruského hokeje, dokonce už začínal být srovnáván s hvězdou NHL Alexandrem Ovečkinem. Za Omsk odehrál celkem 129 ligových zápasů, vstřelil 49 gólů a na 34 přihrál. Poslední gól dal právě v osudném zápase 13. října v Čechově. V 57. minutě na lavičce náhle zkolaboval a následně zemřel na zástavu srdce. Podle prvních zjištění státního zastupitelství, jež tragédii vyšetřuje, trpěl Čerepanov srdeční chorobou. 

Smrt mladého hráče budí v Rusku mnoho otazníků, zejména pokud jde o včasnost poskytnutí první pomoci a zdravotní péči o sportovce vůbec. Případ vyšetřuje prokuratura, vedení Kontinentální hokejové ligy i hokejové odbory.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.