ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hokejista Čerepanov, Jágrův spoluhráč z Omsku, dnes po zápase zemřel

Velikost textu:
aktualizováno 13. 10. 2008 23:40

Omsk - Teprve devatenáctiletý ruský hokejista Alexej Čerepanov dnes na konci zápasu Kontinentální hokejové ligy zkolaboval a zemřel na zástavu srdce. Spoluhráč Jaromíra Jágra z Omsku zkolaboval na střídačce na konci poslední třetiny utkání KHL na ledě Viťazu Čechov. Ani převoz do nemocnice už mu život nezachránil. Informují o tom ruské servery.

Alexej Čerepanov
Alexej Čerepanov

Právě s českým spoluhráčem se Čerepanov při střídání útočných formací srazil v 58. minutě a na lavičce náhradníků krátce poté upadl do bezvědomí. Sanitka, která je pravidelně přistavena u hokejových hal, však už údajně byla před koncem utkání na odjezdu a trvalo dalších 15 až 20 minut, než Čerepanova přepravila do nemocnice.

Lékařům se tam sice podle dostupných informací podařilo hráče znovu přivést k životu, ale pouze na několik minut. Zhruba hodinu po skončení zápasu lékaři konstatovali jeho smrt.

Podle ruských serverů byl Jágr z neštěstí značně otřesen a v slzách ještě za sanitkou volal "Probuď se Alexeji, probuď se". Celý tým Omsku poté zrušil tiskovou konferenci a šel se pomodlit za svého spoluhráče do blízkého kostela.

Čerepanov byl považován za jednoho z největších talentů světového hokeje. Loni si pravého křídelního hráče vybral jako 17. v pořadí prvního kola draftu New York Rangers, samotný hokejista ale chtěl ještě tuto sezonu strávit v domácí soutěži. Letos vybojoval bronzovou medaili s ruskou dvacítkou na MS v Pardubicích, o rok dříve byl na juniorském šampionátu vyhlášen nejlepším útočníkem.

"Jsme otřeseni touto tragickou událostí, která se Alexejovi přihodila. Za celou organizaci bych chtěl vyjádřit hlubokou soustrast jeho rodině. Alexej byl hokejista se zářivou budoucností," prohlásil prezident a generální manažer Rangers Glen Sather.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.