ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Slovenští hokejisté s dohodou se svazem vyčkávají, chtějí ji prostudovat

Velikost textu:

Bratislava - Slovenští hokejisté odložili podpis memoranda s představiteli svazu, čímž by ukončili bojkot reprezentace. Podle vyjádření SZLH si vyžádali čas na jeho důkladné prostudování. Původně chtěli dohodu podepsat v pondělí ráno, odklad by měl být v řádu několika dnů.

Prezident SZĽH Igor Nemeček
Prezident SZĽH Igor Nemeček

Slovenský hokej rozdělilo červnové znovuzvolení Igora Nemečka do funkce předsedy SZLH. Většina hráčů totiž podporovala jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní, neboť ve prospěch Nemečka hlasovali i zaměstnanci svazu.

Hokejisté v čele s hvězdami NHL Zdenem Chárou, Mariánem Hossou a Mariánem Gáboríkem minulý týden v prohlášení požadovali opakování voleb a změnu stanov a hrozili bojkotem reprezentačních akcí. Na změně stanov se Nemeček se zástupci bojkotujících hráčů dohodl ve čtvrtek, termín podpisu byl stanoven na pondělí 21. září.

"Věříme, že k dohodě dojde a obě strany budou spokojené. Oběma táborům záleží na tom, aby se dohodly. Doufám, že veřejnost budeme moci brzy informovat o tom, že dohoda spatřila světlo světa," uvedl Nemeček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.