ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Vedení slovenského hokeje na nátlak přislíbilo změny

Velikost textu:
aktualizováno 16. 9. 2015 21:30

Bratislava – Po kritice od hráčů, kteří pohrozili bojkotem reprezentace, přispěchal Slovenský hokejový svaz s velkými změnami. Vedení rozhodlo o úpravě pravidel pro volbu svých vrcholných orgánů. Příští rok v létě by se poté mohl konat mimořádný kongres s novými volbami.  

Šéf Slovenského svazu ledního hokeje Igor Nemeček
Šéf Slovenského svazu ledního hokeje Igor Nemeček

Řekl to šéf svazu Igor Nemeček, jehož červnové znovuzvolení do funkce rozdělilo slovenský hokej. Většina hráčů totiž podporovala jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní, neboť ve prospěch Nemečka hlasovali i zaměstnanci svazu. To mají na příště změnit nové stanovy. "Věřím, že po mém vyhlášení se situace ve slovenském hokeji uklidní a zlepší," řekl Nemeček po jednání výkonného výboru svazu. "Doufám, že když se dáme dohromady a popovídáme si o detailech, že to vyjde a že to vyřešíme velmi rychle," reagoval na situaci mluvčí slovenských reprezentantů Michal Handzuš.

Hokejisté v čele s hvězdami NHL Zdeno Chárou, Mariánem Hossou a Mariánem Gáboríkem minulý týden v prohlášení požadovali opakování voleb a změnu stanov tak, aby vedení slovenského hokeje volili pouze zástupci klubů a organizací, a nikoliv také funkcionáři svazu.

"Návrh změny způsobu volby prezidenta bude orientován tak, aby nového prezidenta a všechny orgány, které se musejí volit, volili výlučně členové hokejového svazu a kluby," řekl Nemeček.

O změně stanov by mělo být podle Nemečka rozhodnuto v červnu příštího roku. Následně bude možné svolat mimořádný kongres s cílem zvolit nové vedení. Nemeček neuvedl, zda by se v takovém případě znovu ucházel o post prezidenta svazu, který zastává od roku 2011.

přehrát video
Slovenští hokejisté vyhlásili bojkot proti osobě předsedy svazu

Nový reprezentační trenér Zdeno Cíger a generální manažer reprezentace Róbert Švehla budou o navržených změnách voleb hovořit ještě tento týden s Michalem Handzušem, vítězem Stanley Cupu z roku 2013, který nespokojené hráče zastupuje.

"S Michalem se setkáme, i když hraje zápasy a věnuje se rodině. Je potřeba s tou situací něco dělat. Doufám, že najdeme společnou řeč. Jedno jednání jsme už měli a bylo pozitivní," uvedl Cíger, který momentálně neřeší složení svého realizačního týmu. "Prioritou je vyřešit toto," podotkl nástupce Vladimíra Vůjtka staršího na slovenské střídačce.

Bez dohody svazu s hokejisty by trenér reprezentace patrně měl problémy sestavit výběr Slovenska již na turnaj v Německu, který je naplánovaný na začátek listopadu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.