ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
NHL

Jágr míří na Floridu. Jeho přáním je zahrát si play-off

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník Jaromír Jágr se vydal na svou 22. sezonu v NHL, v které může čtvrtý nejproduktivnější hráč historie slavné zámořské soutěže útočit na další mety. Hlavní výzvou je ale pro dvojnásobného držitele Stanleyova poháru postup s Floridou do play-off. Třiačtyřicetiletý Jágr také doufá, že bude nadále klapat jeho spolupráce s mladíky Aleksanderem Barkovem a Jonathanem Huberdeauem.

Jaromír Jágr v dresu Floridy
Jaromír Jágr v dresu Floridy

"Uvidíme. Neznamená to, že co bylo minulou sezonu, bude znova. Já bych si to jedině přál, ale nikdo nic nezaručí," řekl Jágr. Přípravný kemp Floridy začne ve čtvrtek a Jágr nechce spekulovat, v jaké formě je po tradičně pečlivém letním tréninku. "Důležité je, aby byla dobrá v sezoně. Není to mistrovství světa, kde je to cílené na jeden turnaj. Je to celá sezona NHL, kde musíš mít nějakou přijatelnou formu celý rok. Nikdo neví, co je ideální. Jestli trénovat v létě hodně, nebo málo. Je důležité, abys nějakým způsobem byl schopen podávat výkony během těch osmi devíti měsíců," uvedl Jágr.

S Floridou má dvojnásobný mistr světa a jediný aktivní olympijský šampion z Nagana jasný cíl - projít do play-off. "Ale je to velice obtížné, hlavně u nás v konferenci, kde je o dva týmy víc. Udělá to jen osm ze šestnácti a jsou tam opravdu kvalitní mužstva. V minulé sezoně se tam nedostaly třeba Boston nebo Philadelphie. Bude to těžké," prohlásil držitel Stanleyova poháru s Pittsburghem z let 1991 a 1992, který za 21 sezon v NHL chyběl v play-off jen čtyřikrát.

Na další působení na slunné Floridě, která jej získala z New Jersey na konci února, se už hodně těší. "Můžu se tam soustředit víc na sebe a přizpůsobit všechno hokeji. Ono se to třeba nezdá, ale tady je spousta věcí okolo, které nějakým způsobem ovlivní přípravu na sezonu," řekl Jágr, který si plní i povinnosti vlastníka prvoligových Rytířů Kladno. "Není nic lepšího než si vydělávat sportem. Já si to dlouho taky neuvědomoval. Trénink, hodinu a půl se tam vyklouzat a pak jít na zápas, to je o něčem jiném než se normálně živit. Ale to si málokdo uvědomí," navázal Jágr.

"Takže rada všem hráčům: Dokud můžete hrát, tak se tomu věnujte, pak začíná těžší život. Já dělám manažerské věci, třeba ani nemám tolik na starosti, ale je to prostě něco jiného než dělat sport." Na Floridě se chystá nadále zůstat v hotelu a vlastní bydlení si hledat až později. "Máme stejně trénink a většina hráčů zůstane na hotelu. Během těch tří čtyř neděl se zařídím," uvedl Jágr.

Stejně jako loni se potká v kempu s krajanem Martinem Havlátem, který v minulé sezoně působil v New Jersey a nyní se bude ucházet o smlouvu na zkoušce u Panthers. "Martin nedostal moc velkou šanci v New Jersey, ale v těch zápasech, v kterých nastoupil, hrál dobře. Není jednoduché něco ukázat v těch deseti minutách, co měl. Ale když jsem tam byl, tak si to svoje odehrál. O tom žádná," uvedl Jágr na adresu čtyřiatřicetiletého hráče Ottawy, Chicaga, Minnesoty a San Jose.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.