ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Chmielewski: Počkali jsme si na jednu z mála chyb Chomutova

Velikost textu:

Třinec - Hokejový útočník Aron Chmielewski si vítězným gólem proti Chomutovu řekl o důvěru trenéra Jiří Kalouse. Třiadvacetiletý reprezentant Polska, který se rok pohybuje na rozhraní základní sestavy, v 39. minutě prolomil chomutovskou obranu a jeho branka znamenala tři body pro úřadujícího vicemistra.

Aron Chmielewski
Aron Chmielewski

Chmielewski se v nabité sestavě Ocelářů těžko dostává do sestavy a na led. A nebýt zdravotních problémů Martina Adamského, Vladimíra Svačiny či Marka Růžičky, nejspíše by se na něj nedostalo ani v prvním extraligovém kole. "Mám z toho gólu velkou radost, protože nám přinesl tři body. Moc dobře vím, jaká tu je konkurence a nemám nic jisté. V tréninku makám, třeba mi ten gól pomůže, ale rozhoduje vždycky trenér," řekl rodák z Gdaňsku.

Gól na vlastním ledě potěšil šťastného střelce dvojnásobnou měrou

I když se dvakrát zapsal mezi střelce v závěrečném utkání základní části minulé sezony na Spartě, gól před vlastním publikem v něm vyvolal ještě větší emoce. "Krásně to vymyslel Tomáš Plíhal. Bek si před ním lehl na zem, ale i tak mi to dokázal nádherně přihrát. V rychlosti jsem se podíval na gólmana a zkusil zamířit mezi betony. Tam bylo volné místo," řekl Chmielewski.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Oceláři Třinec - Piráti Chomutov

Útočník, který v uplynulém ročníku, hodně vypomáhal prvoligovému Havířovu, z druhé nejvyšší soutěže zná i Chomutov. Podle Chmielewského Pirátům hodně dal kouč Vladimír Růžička. "Vypadali hodně dobře namotivovaní. Důsledně bránili, drželi se taktiky a nedělali chyby. My jsme ale byli trpěliví a počkali si na tu jednu z mála chyb. Máme tři body a jsme spokojení, body jsou to nejdůležitější," řekl Chmielewski.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.