ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Peterek pěti body zničil Znojmo

Velikost textu:

Třinec - Gólem a čtyřmi asistencemi na sebe v utkání 14. kola proti Znojmu strhl pozornost třinecký hokejový útočník Jan Peterek. Jeho podpis dnes neslo všech pět branek, kterými Oceláři v souboji týmů ze spodních pater tabulky porazili soupeře 5:3.

HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec

"Hodně to potěší. Člověk po takovém zápasu ani necítí únavu, klidně bych mohl hrát další zápas," řekl novinářům po utkání Jan Peterek, jehož řada s Davidem Květoněm a Rostislavem Martynkem zařídila všechny branky Ocelářů. Třinec podal další ze svých nevyrovnaných výkonů. Ačkoliv v polovině utkání měl na soupeře tři góly k dobru, náskok ztratil.

"Dostali jsme rychlé góly na 3:2 a začali mít strach o výsledek jako v minulých zápasech. Ten syndrom a strach, že to neuhájíme, tam pořád je. Dneska jsme to snad prolomili," uvedl Peterek. Podle něj už za stavu 3:3 ani nedoufal ve šťastný konec. "Spíše jsem myslel na to, ať nedostaneme další gól a udržíme aspoň ten jeden bod. Zvedla nás ale přesilovka pět na tři, přesilovky dneska rozhodly celé utkání.".

Hra proti oslabenému soupeři Třinci dokonale vyšla. Jen jeden z pěti gólů nepadl v početní převaze. "Dneska nám to prostě vyšlo. Jsem rád i kvůli tomu, že poslední dobou to naší pětce moc nešlo. Dneska jsme to ale vzali na sebe a rozhodli zápas," přiznal Peterek. Třinec se pomalu posouvá směrem do středu tabulky. Po katastrofálním začátku soutěže dokázal v pěti z posledních šesti zápasů bodovat.

"Potřebovali jsme udělat pár dobrých výsledků. I osobně jsem za to hodně rád, protože po těch prohrách na začátku ligy jsem měl pocit, jako bych na ledě tahal na zádech padesát kilo," dodal Peterek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.