ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Hudler a jeho ponožky. Útočník bavil při předávání cen Las Vegas

Velikost textu:

Las Vegas - Jiří Hudler se stal při přebírání cen NHL v Las Vegas jednou z hvězd večera. Útočník Calgary přišel na vyhlášení jen v ponožkách, navíc svými vtipy bavil publikum. Cenu věnoval své rodině.

Jiří Hudler
Jiří Hudler

"Nemám boty, omlouvám se, ale mám nový oblek. Ale tohle je Vegas," řekl Hudler, který na pódium vkročil jen v ponožkách. Osazenstvo v MGM Grand Garden Areně se náramně bavilo. Brankář Devan Dubnyk z Minnesoty to vystihl za všechny. "Bože, on neměl boty. To vystoupení bylo nejlepší, jaké jsem kdy viděl," řekl Dubnyk.

Hudler po vyhlášení v dobré náladě vysvětloval různé prvky svého extravagantního projevu. "Nevzal jsem si po sezoně z domova oblek. Když jsem zjistil, že jsem nominovaný, nechtěl jsem na dlouho opouštět svou dceru a letěl jsem až před dvěma dny. Neměl jsem oblek, ale moji kamarádi jej zajistili, takže vypadám elegantně," řekl.

Hudlerova řeč při předávání: "Chci vám říci jednu věc. Ráno jsem se vzbudil a měl jsem na telefonu čtyři zprávy. První byla z večera od Boba Hartleyho: Ujisti se, že Johnny (Gaudreau) šel spát před půlnocí. Druhá byla od Johnnyho, který psal: Nezapomeň říci Bobovi Hartleymu, že jsem byl v posteli už v jedenáct. Další byla od Petera Hanlona: Poděkuj nejlepšímu PR týmu v lize Calgary Flames. Takže jim můžete zatleskat. Děkuji novinářům, Calgary Flames, (majiteli) Murraymu Edwardsovi, (prezidentovi) Kenu Kingovi, (generálnímu manažerovi) Bradu Trelivingu, (bývalému generálnímu manažerovi) Jayovi Feasterovi, Bobu Hartleymu a nejlepšímu kapitánovi v lize Marku Giordanovi. A to nejdůležitější. Nejlepší den v mém životě byl 7. ledna. Narodila se moje dcera Anna Josefine. Sportovní ocenění jsou úžasná, ale život je život. Miluju svou dceru, miluju vás a miluju Hanu."

Na boty nezapomněli, ocitly se také krátce po Hudlerovi i na pódiu, ale hokejista si je nevzal. "Tlačily mě. Seděl jsem tu v nich hodinu a půl. Nedalo se to vydržet. Myslel jsem, že Lady Byng bude první cena v programu, ale nebyla. Zjevně je nejdůležitější," připojil bývalý hráč Detroitu.

V hlasování Asociace profesionálních hokejových novinářů byl zařazen v 52 případech na první místo a získal 700 bodů. O 52 bodů předčil druhého Rusa Pavla Dacjuka z Detroitu. "Pavel je úžasná osobnost a skvělý člověk. Je to můj nejoblíbenější hráč," uvedl Hudler na adresu bývalého spoluhráče z Red Wings.

Vítěz Stanleyova poháru s Detroitem z roku 2008 nasbíral v sezoně v 78 zápasech 76 bodů a inkasoval jen 14 trestných minut. Hudler je šťastný, že se v Calgary dočkal konečně vůdčí role. "Patřil jsem mezi ten typ lidí už od doby, kdy jsem byl mladý. Hrál jsem v české extralize od šestnácti. Ale je těžké být lídrem Detroitu. Začínal jsem, když tam byli Steve Yzerman, Chris Chelios nebo Nicklas Lidström. V takovém týmu nelze vyčnívat," prohlásil.

Jiří Hudler s Lady Byng Trophy
Jiří Hudler s Lady Byng Trophy

Až přestup do Calgary jej poprvé v NHL posunul do vůdčí role. "Proto jsem podepsal Calgary. Chci být pro Calgary Dacjukem nebo Zetterbergem. Líbí se mi hrát s mladými spoluhráči a ukázat jim, jak se táhne za jeden provaz," dodal Hudler, který získal trofej v NHL jako první Čech od roku 2008.

Tehdy dosáhl spolu s Chrisem Osgoodem Dominik Hašek na William M. Jennings Trophy pro brankáře týmu, který obdržel v základní části nejméně branek. Podíl na ledě na tom tehdy měl i Hudler. Cenu, o které nerozhodly statistické údaje hned po skončení NHL, ale až hlasování odborníků, dostal naposledy v roce 2006 Jaromír Jágr.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.