ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Start Karlových Varů v KHL je na spadnutí

Velikost textu:

Karlovy Vary - Start Karlových Varů v Kontinentální hokejové lize (KHL) by se mohl už příští sezonu stát skutečností. Podle komise soutěže, jež by chtěla konkurovat zámořské NHL, splňuje Energie Karlovy Vary podmínky pro vstup do KHL.

Karlovarští hokejisté
Karlovarští hokejisté
Otevřít galerii
 • Karlovarští hokejisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/124/12351.jpg?1205263117
 • HC Energie Karlovy Vary autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40629.jpg?1221206150

Ruská delegace na začátku týdne zjišťovala v Karlových Varech, v jakých podmínkách klub funguje, možnosti ubytování i dopravy a další věci týkající se případného vstupu klubu do soutěže. "Jsme spokojeni. Karlovy Vary splňují veškeré podmínky pro start v naší soutěži," řekl technický ředitel KHL Dmitrij Kurbatov, přestože nějaké rezervy podle něj existují.

Slabým místem hokejistů Karlových Varů je současný stadion. Již zanedlouho však budou mít Karlovarští k dispozici novou arénu. "Vedení klubu potvrdilo, že na jaře otevře novou moderní halu pro šest tisíc diváků a k ní další ledovou plochu. V aréně budou prostorné šatny, lékařská místnost, zázemí pro novináře i podmínky pro televizní techniku. Tedy vše podle obecných nároků," řekl Kurbatov.

V KHL jsou již tři kluby mimo Rusko. Přibude čtvrtý?

Do nově vzniklé soutěže, kterou hrají i tři kluby mimo Rusko, by mohl naskočit český zástupce již příští sezonu. Po Dinamu Riga, Dinamu Minsk a kazašském Barysu Astana by to mohly být právě Karlovy Vary, které se zatím zajímají oficiálně o start v KHL jako jediné z týmů české extraligy.

"Dokumentaci, která obsahuje všechny podmínky účasti v KHL, máme k dispozici už dávno. Nyní řešíme ekonomické otázky. V nejbližších dnech se setkáme s našimi sponzory a společnostmi, které mají zájem se tohoto projektu zúčastnit," uvedl generální manažer Karlových Varů Miroslav Vaněk. "Už nyní splňujeme minimální finanční podmínky pro vstup do KHL. Definitivní rozhodnutí o našem startu by mělo padnout nejpozději do měsíce," dodal.

Karlovy Vary mají vysoké ambice

Start týmu v KHL by měl být pro karlovarské hokejisty zajímavý i s ohledem na početnou ruskou komunitu ve městě. "V Karlových Varech a okolí žije asi 50 tisíc Rusů, další pak v Praze či blízkém německém městečku Lorenbergu, odkud k nám často jezdí na hokej," prohlásil Vaněk.   

Karlovarští by nechtěli hrát v soutěži podřadnou roli. "Chceme vytvořit silné mužstvo. S rozpočtem 15 milionů dolarů můžeme angažovat české a slovenské hvězdy, bývalé hráče NHL a třeba pár šikovných hráčů z německé ligy. Útočit na nejvyšší příčky bude samozřejmě těžké, ale chtěli bychom bojovat ve středu tabulky," pronesl Vaněk.

Jeden tým pro extraligu, další pro KHL

Západočeši však s případným startem v KHL nechtějí opustit ani českou nejvyšší soutěž. "Pokud se dohodneme se všemi sponzory, budeme mít dva silné týmy; jeden pro KHL a druhý pro extraligu. Nechceme však, aby ten pro extraligu byl pouze farmou. Chceme, aby bojoval o titul a účast v Lize mistrů," přiblížil odvážné záměry Vaněk. Karlovarští by chtěli, aby oba týmy spolupracovaly a hráči se mohli různě prolínat. "Zda to půjde takto zrealizovat, se ukáže až po jednáních s KHL, naším svazem a IIHF," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.