ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Byli jsme pod městskou kontrolou, tvrdí Rytíři. Nesrovnalosti hospodaření odmítají

Velikost textu:

Kladno - Hokejový klub Rytíři Kladno odmítl, že by měl nesrovnalosti v hospodaření. Středeční pozastavení dotací od města podle něj neohrozí chod žádného z týmů. Kladenští zároveň věří, že město své kroky brzy vysvětlí.

Kladenský hokej
Kladenský hokej

Důvodem pozastavení dotací byla i faktura na více než 11 milionů korun pro společnost Jágr Team Jaromíra Jágra, kterému zároveň patří 70 procent kladenského klubu. Rytíři přitom podle smlouvy s městem nesmí platit peníze firmám, které jsou s klubem personálně nebo finančně propojeny.

Vedení hokejového klubu uvedlo, že dotace od města čerpalo vždy v souladu s určeným účelem a pravidly a po celou dobu na to dohlížel statutární orgán navržený městem, které má v klubu 30 procent.

"Navíc každá smlouva o dotaci obsahovala i mechanismus průběžné, každoměsíční kontroly, kdy v okamžiku vzniku 'rozporuplnosti' v čerpání v měsíčních splátkách poskytovaných dotací by nedošlo k proplacení splátky určené na měsíc další," uvedli Rytíři.

"Negativní mediální kampaň a pozastavení dotací kladenským magistrátem v žádném případě nenaruší každodenní chod klubu, fungování dvaceti mládežnických mužstev ani přípravu A-týmu na nadcházející prvoligovou sezonu." Většinový majitel klubu Jágr se zatím k situaci nevyjádřil, je v USA, kde se chystá na další sezonu v dresu Floridy v NHL.

Zastupuje ho otec, bývalý dlouholetý prezident klubu, který se do dění v kladenské celku loni v listopadu po třech letech opět zapojil. "Věříme, že se všechny body, na které vedení města Kladna při zasedání zastupitelstva, prostřednictvím médií a v tiskové zprávě upozorňuje, brzy vysvětlí," řekl Jaromír Jágr starší.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.