ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Hokejový svaz dostane do roku 2013 od BPA 485 milionů korun

Velikost textu:
aktualizováno 7. 10. 2008 14:33

Praha - Český svaz ledního hokeje (ČSLH) dnes podepsal smlouvu se společností BPA Sport Marketing a.s., která do pokladny českého hokeje přinese celkem 485 milionů korun. Smlouva vstupuje v platnost dnes a vyprší 30. června 2013. Kontrakt uzavřeli v Praze předseda ČSLH Tomáš Král a ředitelka BPA Jana Obermajerová.

logo
logo

Předběžná dohoda o smlouvě s podstoupením marketingových práv byla avizována již před více než měsícem, dnes ji obě strany zpečetily. "Nejsem příznivcem velkých slov, ale dnešek považuji opravdu za hodně stěžejní. Abych byl totiž upřímný, tak bez peněz, které nám z této smlouvy plynou, si nedokážu fungování českého hokeje v nejbližším období vůbec představit," řekl na tiskové konferenci Král.

BPA se stal exkluzivním marketingovým partnerem; nesnadné zajišťování a shánění peněz tak odpadá dceřiné společnosti svazu Pro-Hockey, jež ho převedla na BPA. "Hokej je drahý. I když má tento produkt svou tradici, je velmi těžké ho prodávat," prohlásil Král.

Ten v pozici nového šéfa českého hokeje dobře věděl již při svém zvolení na konci června, jaké má svaz potíže. Stabilizovat ekonomickou stránku si vytkl jako svůj hlavní cíl. "Bylo jasné, že nebude snadné se z té obtížné situace dostávat a že bychom s Pro-Hockey jen těžko sehnali tolik peněz jako specializované agentury. Do konce roku nám v tuto chvíli chybí 50 milionů a tyhle peníze nám strašně pomůžou. Díky nim můžeme odmazat i dluhy, které tam máme až třeba z jara 2007," uvedl Král.

Smlouva přinese finanční stabilitu českého hokeje 

Poslední čtyři roky se svazu dařilo získat vždy okolo 80 milionů ročně, celkově pak pracoval s rozpočtem 200 milionů korun na rok. "Naším cílem je sestavit vyrovnaný roční rozpočet. Poslední roky to bylo 200 milionů, ale vždy tam pak 20 milionů chybělo. Nyní díky tomu, že máme k dispozici více než 20 milionů ročně navíc, tak počítám, že rozpočet bude velmi podobný," vypočítal Král.

BPA bere smlouvu jako čest a výzvu zároveň. "Ale stejně tak i jako závazek vůči svazu. Věříme, že nové vedení má chuť do práce a bude chtít navázat na ty nejlepší výsledky, které hokej jakožto nejúspěšnější kolektivní sport v České republice měl," prohlásila Obermajerová.

První společnou vrcholnou akcí obou partnerů bude 4. listopadu utkání proti Slovensku v pražské O2 Areně u příležitosti oslav 100 let českého hokeje. Král věří, že český hokej bude opět dělat kroky směrem vpřed. "Myslím, že poslední roky se prezentace hokeje hodně zanedbala. Třeba ve srovnání s fotbalem je to hodně vidět. Věřím však, že se to povede napravit a hokej bude v nějaké podobě vidět každý den," přál si Král.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.