ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Síň slávy bude v Harfě minimálně dalších deset let, tvrdí její manažer

Velikost textu:

Praha - Zbrusu nová Hokejová síň slávy, otevřená pro veřejnost od začátku mistrovství světa, zažila během svých prvních týdnů velký úspěch. Instituce, která oslavuje historické momenty českého hokeje skrz exponáty i zábavné interaktivní materiály, není jen jednorázovou akcí. Síň slávy by na svém poněkud netradičním místě v nákupní galerii Harfa měla zůstat minimálně dalších deset let. Její tvůrci také do budoucna chystají rozšíření výstavy a tematické expozice.

Tudy vede cesta do Síně slávy českého hokeje
Tudy vede cesta do Síně slávy českého hokeje

"Hokejová síň slávy zůstane určitě tam, kde je, alespoň dalších deset let," tvrdí Černý mladší v rozhovoru pro Sportovní zprávy na ČT sport. "Budeme ji průběžně rozvíjet jako historickou instituci, která bude oceňovat kariéry a přínos jednotlivých členů síně slávy."

Nejbližším plánem pro Síň slávy je podzimní expozice na počest úspěšných ér ligových a extraligových klubů. "Na podzim na začátek extraligy plánujeme cyklus o ligových dynastiích, tedy prezentovat kluby, které v lize vyhrály šest a více titulů," říká Černý, jehož dalším plánem je propojit Síň slávy přímo s O2 arenou. "Sousedíme přímo s vnějším prstencem O2 areny a teoretická možnost je, abychom se rozšířili právě zde. Ale to je předmětem jednání."

přehrát video
Host Sportovních zpráv: Otakar Černý mladší

Vystavené předměty jsou z drtivé většiny originální a vypůjčené, depozitář je prakticky neexistující. "Na sběr artefaktů jsme měli velmi krátkou dobu, pouhých pět týdnů, takže prakticky vše, co jsme stihli získat, je vystaveno, nemáme skoro nic v depozitáři. Náš koncept je navíc takový, že se snažíme nic nevykupovat, ale spíše se domluvit na zápůjčce. Lidé se nám sami hlásí, že by nám něco dodali," raduje se Černý.

Sehnat artefakty prý podle manažera Síně slávy nebyl velký problém. "Setkali jsme se velmi pozitivním přístupem od samotných hráčů či jejich rodin. Nesetkali jsme se s žádným problémem, že by někdo nechtěl něco zapůjčit," popisuje Černý.

Oblíbeným místem Černého v Síni slávy je tzv. Great Hall. "Je tam prezentace všech 118 členů Síně slávy. Máme zde tablety, každý si může zvolit daného hráče a je tam text, fotografie i krátký videošot o daném hráči. Musím poděkovat České televizi za velkou pomoc s realizací," uzavírá Černý.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.