ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Zápasy NHL by se do Prahy mohly vrátit již příští rok

Velikost textu:
aktualizováno 6. 10. 2008 14:14

Praha - Nejslavnější hokejová soutěž světa NHL by se mohla do Prahy brzy vrátit. Na víkendové souboje New York Rangers a Tampy Bay navážou další utkání zámořské ligy možná už v příštím roce. Komisionář Gary Bettman byl spokojen s přijetím NHL v Česku a vyslovil přání, aby Praha byla mezi kandidáty již pro start příštího ročníku.

Utkání NHL v Pražské O2 Aréně.
Utkání NHL v Pražské O2 Aréně.
Otevřít galerii
 • Utkání NHL v Pražské O2 Aréně. autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/449/44897.jpg?1223295651
 • Utkání NHL v Praze autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/449/44896.jpg?1223295542

Akce s rozpočtem 100 milionů korun skončila podle ohlasů úspěšně. "Akce dopadla excelentně, a to nejen podle našeho názoru, ale především podle názoru NHL," řekl dnes majitel České sportovní Miroslav Černošek novinářům. "Co se týká ohlasu z NHL, tak jsme za celou dobu nezaznamenali jediný problém. Vyjádřili se dokonce v tom smyslu, že Praha je tou správnou destinací, kam by se chtěli vrátit. To je pro nás obrovská výzva," uvedl ředitel firmy Vladimír Šafařík.

Praha má velkou naději na další utkání NHL

O návratu NHL do Česka příští rok se zřejmě již začalo jednat. Černošek prohlásil, že takovou možnost vidí velice reálně, dokonce až na 80 procent. "Měli jsme oběd s panem Bettmanem, kde vyjádřil své přání, aby se sem NHL vrátila a aby Praha byla určitě mezi kandidáty na příští rok," řekl Černošek. "Je to velký projekt, ale pokud se vnitřně dohodneme, tak uděláme vše pro to, aby se NHL do Prahy vrátila," dodal Šafařík.

A jaké týmy by se mohly v Praze příště objevit? "Pan Bettman pochází z jedné části New Yorku, víc nepovím," řekl Černošek. Komisionář NHL pochází z Queensu a teoreticky by měl nejvíce tíhnout právě k Rangers, nijak daleko však nejsou ani konkurenční Islanders. "Určitě budeme usilovat o to, aby přijel tým s velkým českým zastoupením. Chceme se tedy na týmech oboustranně dohodnout, ne aby nám je NHL přímo přidělila podle svého," prohlásil Černošek.

Tampa měla původně hrát s Plzní

Organizátoři také prozradili, že původně zamýšleli možnost uspořádat přípravný duel mužstva NHL proti extraligovému týmu. "Tampa dokonce požádala o exhibiční zápas s Plzní, ale nakonec upřednostnili zápas v Bratislavě. Možná se na tom podepsala i změna majitele Lightning, ale my nemáme možnost do toho zasáhnout," uvedl Černošek.

Oba pražské zápasy navštívilo celkem 33.085 diváků - v sobotu jich do hlediště O2 Areny zamířilo 16.875 a den nato 16.210. Okolo 1800 vstupenek chtěli fanoušci z USA. Televizní přenos byl vysílán do 34 zemí světa. Na akci se akreditovalo celkem 202 novinářů. V obchodech se suvenýry obou týmů se prodalo 700 dresů, 1000 kšiltovek a 7000 puků. Zatímco hráči během víkendu vypili 1500 litrů neperlivé vody, diváci zaháněli žízeň 27 tisíci třetinek piva.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.