ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Hokej trhal sázkařské rekordy. Nejvíce se tipovalo na zápas s Francií

Velikost textu:

Praha – Nejsázenější sportovní událost roku - tento titul si vysloužilo letošní mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě, během něhož Češi prosázeli přes miliardu korun. Nejvíce se sázelo na zápas českých hokejistů s Francií, kdy vklady dosahovaly desítek milionů korun.

"Podle předpokladů se sázková kancelář Tipsport dostala během hokejového mistrovství světa k náběrům 500 milionů korun, tedy téměř dvojnásobku oproti loňskému mistrovství světa v Minsku. To byl ovšem rok, kdy sázkaře ještě čekalo mistrovství světa ve fotbale a před tím byla olympiáda v Soči s rovněž skvělým hokejovým turnajem. Letos je hokejové mistrovství světa akcí roku a navíc podtrženo tím, že se uskutečnilo doma v České republice," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

A podobně je na tom i Fortuna. "Celkový objem přijatých sázek na letošní mistrovství nakonec i díky účasti českého týmu v bojích o medaile předčil naše očekávání a zastavil se na zhruba 360 milionech korun. Šampionát se tak stal nejsázenějším hokejovým turnajem v historii, když výrazně předčil jak mistrovství světa v Minsku s vklady 255 milionů, tak i olympijské hry v Soči s vklady 310 milionů korun za celé hry," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Nejvíce se sázelo na zápas s Francií
Nejvíce se sázelo na zápas s Francií

Pozadu nezůstala ani Chance, u níž uzavřeli Češi sázky za 105 milionů korun. A desítky prosázených milionů hlásí i Synot. Výrazný procentuální nárůst zaznamenala Sazka, které se oproti loňskému turnaji zvedl objem sázek o 80 procent. Reálně to sice znamená sázky za 17 milionů korun, což u konkurenčních firem sázkaři několikrát vsadili i na jediný zápas, nicméně Sazka má sportovní sázení spíše jako doplněk k číselným loteriím.

Nejvíce se sázelo na zápas Čechů s Francií

Češi nejvíce sázeli na utkání domácího výběru s Francií. "Nejsázenějším utkáním bylo to z prvního týdne turnaje, kdy jsme porazili výběr Francie příjemným výsledkem 5:1. Sázkaři jen na tento zápas vsadili šest a půl milionu korun," informovala mluvčí Chance Markéta Světlíková. U Fortuny se na tento zápas prosázelo 20 milionů korun, u Tipsportu dokonce 23 milionů korun.

Mistrovství přineslo pouze pár překvapivých výsledků, kdy favorité nevyhráli. I to ale stačilo k tomu, aby bookmakeři byli celkově o něco úspěšnější než sázkaři. "Nad klienty tentokrát zvítězili bookmakeři, kteří byli o čtvrtinu úspěšnější než sázející. Nejvíce sázek totiž mířilo na postup Česka do finále a především pak semifinálové utkání Česko - Kanada. Fanoušci se projevili jako velcí patrioti a z velké části věřili právě našemu týmu," podotkla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

 • Čeští fanoušci se radují z vítězství nad Švýcarskem
  Čeští fanoušci se radují z vítězství nad Švýcarskem autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK
 • Bob (a někde opodál Bobek)
  Bob (a někde opodál Bobek) autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK

Česko prolomilo i čísla návštěvnosti

Šampionát v Česku si připsal vedle prosázených peněz ještě jedno nej. Stal se vůbec nejnavštěvovanějším turnajem v historii hokejových mistrovství. Na 64 zápasů turnaje zavítalo 741 690 fanoušků, což je v průměru 11 589 na utkání. Šampionát tak překonal jak celkový nejvyšší počet 640 044 diváků z loňského Minsku, tak i dosud maximální průměr 11 078 příznivců na utkání z MS v Moskvě v roce 1979.

Divácký rekord Běloruska překonaly návštěvy v Praze a Ostravě už ve čtvrtek v druhém čtvrtfinále mezi Kanadou a Běloruskem. Šampionát na české půdě tak má zpátky rekord, který držel až do loňska od roku 2004, kdy zavítalo na turnaj v Praze a Ostravě 552 097 fanoušků. Tehdy se hrálo jen 56 utkání.

Při mistrovství teklo pivo proudem

Při mistrovství teklo pivo proudemHokejoví fanoušci vypili při mistrovství světa v obou halách 280 tisíc litrů piva, což je o polovinu víc než na posledním šampionátu v roce 2004. Na každého fanouška, kterých letos přišlo do hal na hokej rekordních 740 tisíc, připadá jeden kelímek piva o objemu 0,4 litru. Nejvíc piva vypili fanoušci české a švédské reprezentace. Při zápasech těchto týmů se pravidelně vypilo více než 14 tisíc piv. Rekord 16 tisíc piv padl při zápase, ve kterém Švédsko porazilo Švýcary v prodloužení 2:1. Vyšší prodej piva během hokejového mistrovství zaznamenaly i ostatní tuzemské pivovary.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.