ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Smutek a zmar. Nejhorší porážka v kariéře, zhodnotil Voráček

Velikost textu:

Praha – Čeští hokejisté po zápase s USA, který skončil porážkou 0:3, neskrývali zdrcení a smutek. Za vinu dávali sobě neproměňování šancí. Na druhou stranu děkovali věrným fanouškům, kteří je celý turnaj podporovali.

Zklamaní čeští hokejisté
Zklamaní čeští hokejisté

Hodně špatně na tom byl bezprostředně po utkání kapitán Jakub Voráček. "Pro mě osobně je to asi nejhorší porážka v kariéře," řekl kolísavým hlasem. "Měli jsme strašně moc šancí a nedali jsme gól," stačil dodat.

V posledních dvou zápasech stejně jako loni nedali Češi ani gól. Nemohli tak reagovat na chyby v obraně. "Neodehráli jsme špatný zápas. Škoda, že jsme první třetinu prohráli 0:2, proti takovému soupeři se to špatně otáčí. Střel jsme měli poměrně dost, šance byly, ale hokej se hraje na góly," uvedl gólman Ondřej Pavelec.

"Do turnaje jsme šli s tím, že chceme vyhrát. Teď ta porážka mrzí, čtvrté místo je strašné. hráli jsme těžké zápasy, na druhou stranu jsme prožili výborných čtrnáct dní, lidé si to užívali," shrnula česká brankářská jednička na turnaji.

Zklamání v hlase bylo zřejmé i u Jiřího Novotného. "Hráli jsme poslední zápas v sezoně, chtěli jsme se co nejvíc vyždímat. Někdy k tomu potřebujete štěstí. Nehráli jsme špatně, ale Američané ze dvou šancí dali dva góly. Bylo to trestuhodné, nechali jsme je sami před bránou, tam to Ondřej nemohl chytit," zdůraznil Novotný.

Na závěr našel i pozitiva. Líbila se mu především divácká kulisa a organizace. "Lidé byli fantastičtí. Děkuji divákům, že za námi stáli," uzavřel Novotný.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.