Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

První konferenční finále vyhráli Rangers, Tampě nepomohl ani gól Paláta

New York - Hokejisté New York Rangers vyhráli úvodní finále Východní konference NHL nad Tampou Bay 2:1. Jediný gól poražených dal Ondřej Palát, který ve třetí třetině v přesilovce vyrovnal. Necelé tři minuty před koncem ale Dominic Moore rozhodl o výhře loňských finalistů Stanleyova poháru.

Derek Stepan
zdroj: ČTK/AP autor: Kathy Willens

Rangers si v play-off připsali čtvrté vítězství v řadě poté, co ve čtvrtfinále otočili sérii s Washingtonem z 1:3 na 4:3 na zápasy. Po takřka celých dvou bezbrankových třetinách poslal newyorský tým 13 sekund před druhou přestávkou do vedení Derek Stepan.

Palát, jehož velkou šanci ve druhé třetině vychytal Henrik Lundqvist, ve třetí části svou čtvrtou trefou ve vyřazovacích bojích vyrovnal. Moore ale prvním zásahem v play-off poslal domácí znovu do vedení a Lightning už nedokázali odpovědět.

Východní konference - 1. zápas:

New York Rangers - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 40. Stepan, 58. Moore - 47. Palát. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Palát (Tampa Bay). Stav série: 1:0.