ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Lener: S Kanadou jste málokdy v roli favorita

Velikost textu:

Praha – Český tým strávil, stejně jako před Finskem, hodiny přípravou na Kanadu. Češi tuší, že je soupeř hratelný, pokud podají velmi kvalitní výkon. Nadějí je výkon ve většině vzájemného zápasu v základní části. "Jsme připravení," hlásí šéftrenér Lener, "teď to jen zrealizovat."

Slavomír Lener
Slavomír Lener

Nálada v týmu je optimální. "Uvolněná, ale s respektem k soupeři. Tedy respekt takový, kdy si uvědomujete soupeřovu sílu. Pokud budou kluci plnit pokyny a nebudeme prohrávat souboje jeden na jednoho, tak to půjde," věří Lener.

Českému výběru by mohlo pomoci, že Kanaďané nesehráli vypjaté utkání. "Kanada dá tři branky a soupeř se zlomí. My když vedeme 3:0, tak to soupeř nevzdá, ví, že to ještě můžeme podcenit. Švédsko, Lotyšsko, Kanada, my stále hrajeme těžké zápasy. Pořád musíme. Tak doufám, že to tentokrát bude dobré."

Odrazit se hráči mohou zejména od prvního vzájemného zápasu, kde si dokázali, že to s jejich semifinálovými soupeři jde. "Dlouho jsme drželi vyrovnaný stav, odnesli jsme si z toho, že se s nimi dá hrát. Před Finy strávili trenéři s hráči hodiny a hodiny na videu, stejně tak je to před Kanadou. Pět skautů je sledovalo v trénincích a zápasech. Připravení jsme," říká.

Hráče požene tradičně výborné publikum. "Tohle je výjimečný šampionát, i tím, jak lidé chodí na hokej. A hráči to cítí. Mají zodpovědnost, chtějí vyhrát, vědí, že lidé berou jenom vítězství. Ale současně vidí, jak se těší z výkonu," chválí si Lener.

Sám má mnoho zkušeností z vrcholových šampionátů a může posoudit, jak se jejich úroveň s lety posouvá. "Je to pořád blíže a blíže lidem. Je tu spousta mladých lidí, žen, dívek, to dříve nebylo. Hokej je neskutečná hra, tvrdá a náročná, ale atraktivní pro všechny," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.