ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Česko žije hokejem: V halách, na náměstích i u televize

Velikost textu:

Praha – Čeští hokejisté postoupili na domácím šampionátu do semifinále, a i díky tomu mistrovství trhá divácké rekordy. Už nyní si našlo cestu do hlediště nejvíce lidí v historii a překonán bude pravděpodobně rekord průměrné návštěvy na utkání. Čtvrtfinále proti Finsku bylo navíc jedním z nejsledovanějších pořadů v historii ČT sport a na semifinále se čeští fanoušci dočkají otevření i tradičního místa hokejových oslav – velkoplošné obrazovky na pražském Staroměstském náměstí.

přehrát video
Česko zachvátila hokejová horečka

Zápas proti Finsku byl druhým nejsledovanějším přenosem v historii ČT Sport. V průměru ho viděly téměř dva a půl milionu lidí a nejsledovanější minuty před koncem sledovalo dokonce přes tři miliony diváků. Divácké rekordy překonává mistrovství světa i na stadionech. Již nyní zavítalo do ochozů 676 979 diváků, čímž byla překonána rekordní návštěva loňského turnaje v Minsku.

A rekord by mohl šampionát v Praze a Ostravě překonat i co do průměrné návštěvnosti na jedno utkání. Nejvíce fanoušků dosud chodilo na zápasy v Moskvě v roce 1979, kde byla průměrná návštěva 11 078. Český šampionát je nyní na průměru 11 247 lidí na zápas a zbývající čtyři rozhodující duely se hrají v O2 areně s kapacitou 17 383 diváků, takže rekord by měl padnout.

Na sobotní semifinále s Kanadou se ale nepřipravují jen organizátoři mistrovství a Česká televize, ale i města po celém Česku. Praha rozšíří seznam míst s velkoplošnými obrazovkami o Staroměstské náměstí. V Brně se můžou fanoušci potkat v Sono Centru. A ostravští příznivci mají k dispozici třeba tradiční fanzónu v Dolní oblasti Vítkovic. Plzeňský pivovar pro přenosy vyčlenil své nádvoří, v Jihlavě se zdarma otevře zimní stadion a v Litoměřicích bude zase velkoplošná obrazovka umístěna v areálu Zahrady Čech.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.