ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Mistrovství světa v Ostravě skončilo, město je ale nadále v euforii

Velikost textu:

Přestože mistrovství světa již opustilo Ostravu, město se dál nese na vlně hokejové euforie. A důvodem není jen úspěšný postup české reprezentace do bojů o medaile, ale i skutečnost, že průběh šampionátu v Ostravě se vydařil. Během uplynulých dvou týdnů žilo město hokejem doslova na každém kroku.

Finští fanoušci na MS v Ostravě
Finští fanoušci na MS v Ostravě

"Spadl mi kámen ze srdce," přiznal s úsměvem šéf ostravského organizačního výboru a viceprezident ČSLH Aleš Pavlík. Dnes se poprvé odvážil nahlas říci to, v co doufal už před zahájením hokejového klání. "Hodnocení po ostravské části je jenom excelentní a v superlativech, protože ať už fanoušci, hráči nebo média, ale i všichni kolem viděli, že se nám opravdu ostravská část povedla," míní Pavlík.

Kromě zvládnuté organizační části se podle něj podařilo nejen ve městě, ale v celém regionu vytvořit také výbornou hokejovou atmosféru. Pocit z dobře odvedené práce podle něj potvrzují nejen slova prezidenta Mezinárodní hokejové federace Reného Fasela, ale i dalších hokejových činovníků. "Dostávali jsme v průběhu buď pochvalu, nebo informaci, že nikdo nemá žádnou připomínku, což v té chvíli je také pochvala," míní Pavlík.

Radost z průběhu šampionátu v Ostravě má i primátor Tomáš Macura (ANO). "Ukázalo se, že Ostrava umí uspořádat akci takového významu," řekl Macura, podle kterého měl šampionát pro Ostravu i obrovský ekonomický přínos. "Data teprve vyhodnocujeme, ale je zřejmé, že návštěvníků do Ostravy přijely desítky tisíc. A ty ekonomické přínosy, měřeno jen tržbami živnostníků, odhaduji v řádech stovek milionů korun, může to být 200 až 300 milionů korun, možná více," uvedl Macura.

Podle něj město šampionátem žilo. Sám chodil pěšky, aby mohl hovořit a posedět s fanoušky. Doslova esem v rukávu bylo i to, že v Ostravě hrála slovenská reprezentace. "Nesetkal jsem se s negativním názorem, všichni byli spokojeni. Od některých Slováků jsem dokonce slyšel úvahu, že Ostrava se stala na 14 dnů hlavním městem Slovenska, což se mi strašně líbilo, oni tady vytvořili tu kulisu zcela nejvíc, ale nezapomněl bych ani na ostatní," doplnil Macura, který ocenil i přátelské a pozitivní "soužití" fanoušků různých týmů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.