ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Dusík: Věřím, že Plekanec bude posledním kamínkem mozaiky

Velikost textu:

Praha – Český národní tým na poslední chvíli hlásí nečekanou, ale o to větší posilu. Z Montrealu letí do Prahy Tomáš Plekanec, který by měl rovnou naskočit do sobotního semifinále proti Kanadě. Komentátor České televize Michal Dusík se nebojí, že by nenadálé změny v sehraném týmu mohly české reprezentaci uškodit a věří, že Plekanec by mohl být jedním z tahounů mužstva za postupem do finále.

"Věřím, že to bude poslední kamínek do mozaiky, který do ní zapadne a třeba se podaří přejít i přes zatím velmi suverénní Kanadu," doufá Dusík. "Věřím, že proti Kanadě dokáže strhnout i své spoluhráče. Každý hráč tohoto kalibru dobrý, protože Kanada je tady v neskutečné formě a neskutečné sestavě. Myslím si, že kdyby se podařilo ještě několik podobných hráčů získat, tak by to bylo jen dobře," dodává komentátor.

Plekanec zaplnil poslední volné místo na české soupisce. Trenér národního mužstva už naznačil, že útočník Montrealu se nejspíš postaví do centru druhé formace vedle Jaromíra Jágra, kde v posledním utkání nastupoval Jiří Novotný. Dusík však nemá strach, že by změny v sestavě mohly přinést víc škody než užitku.

"Riziko to je, ale na druhou stranu Tomáš Plekanec je tak kvalitní hráč, že by byla škoda ho nevyužít, pokud je k dispozici. Když navíc sám projevil zájem. Ostatně Rusové jdou do stejného rizika, když je pro semifinále posílí Ovečkin. Není to zase nic tak úplně neobvyklého a navíc Tomáš Plekanec se s tímhle týmem velmi dobře zná, dlouho s ním funguje. V roce 2012 dokonce jako kapitán dovedl tým k bronzu, takže si myslím, že takový problém to není," myslí si Dusík.

A problémy by podle něj neměl mít Plekanec ani s aklimatizací po dlouhém letu a širším kluzištěm. "Tomáš nikdy neměl se širším kluzištěm problémy. On je technický hráč, takže jemu naopak budou ty metry navíc vyhovovat," říká hokejový komentátor. "Co se týká časového posunu, ono někdy může být lepší přiletět a rovnou hrát. Únava z cesty se většinou rozleží třetí čtvrtý den, a to už bude po mistrovství světa. Já věřím, že i z tohoto pohledu bude všechno v pořádku," zakončuje Dusík.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.