ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Po paralympiádě nás lidé poznávají i v civilu, říká sledge hokejista Šafránek

Velikost textu:

Praha – Kapitán české sledge hokejové reprezentace Zdeněk Šafránek rok po paralympiádě v Soči považuje páté místo za úspěch. Je pro něj potvrzením, že český sledge hokej patří mezi špičku na světě. Sledge hokejoví reprezentanti si díky němu užívají i zvýšenou pozornost - Šafránka prý lidé poznávají i mimo led.

Sledge hokej
Sledge hokej

"Potvrdili jsme to, co jsme uhráli ve Vancouveru. Páté místo na paralympiádě je pro nás dobré. Jsme mezi pěti nejlepšími týmy na světě. Sice jsme mohli být ještě lepší, kdybychom první dva zápasy vyhráli. Ztratili jsme ale cenné body, potřebné k postupu mezi čtyři nejlepší," řekl kapitán českého týmu Zdeněk Šafránek v Hokejovém poledni České televize.

Podle kapitána českého týmu je pro výsledky na ledě důležitá především pohoda v týmu. "Je to o každém hráči, to jak se vyspíme a naladíme v kabině. Brankář nás podržel, kapitán si řekl svoje a myslím si, že se nám na tom turnaji dařilo," popsal Šafránek.

Po paralympijském turnaji se zvedla nečekaná vlna popularity sledge hokeje. Právě díky paralympiádě, kterou živě vysílala Česká televize, se veřejnost o sledge hokeji více dozvěděla. "Díky tomu, jak to bylo mediálně propagované, nyní slyším více ohlasů na sledge hokej," řekl český kapitán. Podle Šafránka diváci poznávají slege hokejisty i v civilu. "Říkají: To je ten, co byl v televizi na olympiádě. Medializace je pro nás ale potřeba i z hlediska sponzorů," dodal Šafránek.

Ledová sprcha v podobě sestoupení z elitní skupiny

Na posledním mistrovství světa se však úspěch českého týmu z paralympiády neopakoval. "V tom turnaji vůbec nebylo srdíčko, vůbec se nepodařilo tým naladit," hodnotí Šafránek atmosféru na mistrovství světa v Buffalu. Český sledge hokejový tým zde dokázal skórovat pouze třikrát ve čtyřech zápasech a sestoupil z elitní skupiny. 

Hned úvodní zápas s Norskem česká reprezentace prohrála 1:3. Tým se po porážce už nedokázal dostat do důležité pohody. "Pak už se tým špatně oživoval, všichni jsme to moc řešili, všichni jsme to měli v sobě, bylo to na hráčích vidět," řekl Šafránek. Česká reprezentace dokázala na turnaji porazit pouze Japonsko.

Kromě Norska český tým podlehl Kanadě a překvapivě i Německu a sestoupil tak z elitní skupiny. V přípravných zápasech právě s Německem měl český výběr převahu, na mistrovství světa však proti tomuto soupeři český výběr nedokázal skórovat a prohrál 1:0. "Prohráli jsme jedna nula, o jeden gól. Nepodařilo se nám vsítit a spadli jsme," dodal český reprezentant.

Šafránek tvrdí, že systém hodnocení na mistrovství světa je zvolen nešťastně, a hráči tak mohou ztratit motivaci už po první prohře. "Celý systém bodování je špatně postavený. Když prohrajete první zápas, tak se už eventuálně nemusíte dostat do nejlepší čtyřky. A my jsme první zápas prohráli 3:1," dodává Šafránek.

Kapitán českého týmu vidí problém také v nedostatku hráčů a vysokém věkovém průměru celku. "Máme málo hráčů, na rozdíl od jiných týmů máme jen dvě pětky. Také máme vysoký věkový průměr, je možnost nováčků, tak ať se lidé přijdou podívat a zkusit si to," dodal na závěr Šafránek.

přehrát video
Kapitán NT sledge hokejistů Šafránek: Páté místo v Soči byl úspěch
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.