ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Seguinovi se v O2 areně daří: Před lety první branka v NHL, nyní hattrick

Velikost textu:

Praha - Kanadský útočník Tyler Seguin musí mít na O2 arenu jen kladné vzpomínky. Na jejím ledě vstřelil před pěti let svou první branku v NHL, nyní ve čtvrtfinále MS proti Bělorusku přidal další tři. Seguin se tak s osmi trefami v čele tabulky střelců vyrovnal Švédovi Filipu Forsbergovi.

Tyler Seguin
Tyler Seguin

"Asi tady mám pod stropem anděla strážného," řekl Seguin. Třiadvacetiletý kanonýr Dallasu reprezentuje Kanadu poprvé a hokej na širším kluzišti než v NHL mu nedělá problém. "Hru zakládám na rychlém bruslení, větší led mi vyhovuje. Od začátku turnaje se ke mně sice puky moc neodrážely, ale pak jsem našel cestu, jak dávat góly," uvedl.

Kanada měla proti Bělorusku blízko k tomu, aby po duelech s Německem (10:0) a s Rakouskem (10:1) docílila třetího dvouciferného výsledku. "Od úvodního vhazování jsme se drželi herního plánu. V předešlých zápasech jsme neměli moc dobrý vstup, chtěli jsme si to pohlídat. Dali jsme rychlý gól, dostali jsme se do pohody, pak už jsme hráli, co jsme potřebovali, a skóre narůstalo," podotkl Seguin.

Tyler Seguin: "Dospěli jsme k tomu jako soudržný a neustále se zlepšující tým. Nepřeceňoval bych skóre, protože zápas nebyl až tak jednoznačný. Podobně jako v zápasech, kdy jsme dali deset gólů, jsme měli dobrý start. Jsme rádi, že se to povedlo."

Kanada prošla do semifinále mistrovství světa poprvé od roku 2009. Tým okolo Sidneyho Crosbyho podle Seguina v každém zápase výkonnostně roste. "Nejsme už to mužstvo, které se sešlo před dvaceti dny ve Vídni. Každý den týmový výkon roste, stmelili se a jen v tom pokračujeme," uvedl Seguin.

V semifinále se Kanada utká s vítězem duelu mezi Českou republikou a Finskem. O soupeře se Seguin moc nestará. "Pro nás je hlavní, jak budeme hrát my. Myslím, že jsme vyhrávali s takovým skóre, protože jsme se neodchýlili od taktiky. Když jsme vedli 4:0, hráli jsme dál náš kanadský hokej. A s tím půjdeme i do semifinále," řekl Seguin.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.