ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Dobrá zpráva, Jágr i Klepiš nastoupí proti Finsku

Velikost textu:
aktualizováno 14. 5. 2015 12:24

Praha - Do sestavy české hokejové reprezentace pro čtvrtfinálový zápas proti Finsku se vrací uzdravený útočník Jakub Klepiš. Hrát bude i Jaromír Jágr, který ze zdravotních důvodů odstoupil z úterního duelu proti Švýcarsku. Na pozici třináctého útočníka se tak posunul Tomáš Hertl, jenž bude na začátku připraven na svoji šanci.

Jakub Klepiš s Jaromírem Jágrem
Jakub Klepiš s Jaromírem Jágrem

Trenéři Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček se rozhodli Klepiše, který si ve druhém duelu proti Lotyšsku poranil rameno, zařadit do elitní formace společně s Jakubem Voráčkem a Vladimírem Sobotkou. S Jágrem a Jiřím Novotným bude nastupovat Roman Červenka.

"Kuba je v pořádku, jinak bychom ho do hry nedali. Samozřejmě, že se může přihodit cokoliv, ale cítí se dobře a je připraven hrát na sto procent," řekl Weissmann po dopoledním rozbruslení, které absolvoval kompletní tým. Po Klepišově zařazení do sestavy se změnilo i složení třetího útoku, ve kterém budou nově hrát Martin Erat, Jan Kovář a Michal Vondrka.

Podle plánu zůstaly formace Jágr, Jiří Novotný, Roman Červenka a Dominik Simon, Petr Koukal, Martin Zaťovič. Český tým s Finskem prohrál před rokem v semifinále mistrovství světa, tentokrát chce z ledu odjíždět jako vítěz. "Máme Finům co vracet," řekl Weissmann. "Nálada je bojovná. Doufám, že si kluci věří a že utkání zvládneme. Samozřejmě ale víme, že to bude těžké," podotkl.

Stejně jako na šampionátu v Minsku bude klíčové, zda hokejisté dokážou najít recept na brankáře Pekku Rinneho, jemuž před rokem nedokázali dát gól. Opora Nashvillu září i na letošním MS, kde třikrát udržela čisté konto. "Rinne je na mistrovství suverénně nejlepší. Pokud nebudeme chodit před branku, neuspějeme. Víme, že nás vychytal už loni. Musíme dát co nejvíce hráčů před branku a dávat tam všechny puky. Chodit na dorážky a snažit se, aby střely neviděl," řekl kouč Vladimír Růžička.

"Nesmíme ztrácet kotouče ve středním pásmu, aby nechodili do brejkových situací, které podporují i obránci. Kolikrát se stává, že jezdí čtyři na dva nebo čtyři na jednoho. Na to si musíme dát pozor. Musíme hrát jednoduchý a důrazný hokej," uvedl Weissmann.

Předpokládaná sestava ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Klepiš - Jágr, Novotný, Červenka - Erat, Jan Kovář, Vondrka - Simon, Koukal, Zaťovič - Hertl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.