ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Finové jsou na šampionátu v oslabení zatím stoprocentní

Velikost textu:

Praha - Hokejisté Finska, čtvrtfináloví soupeři českého týmu, se mohou na MS pochlubit stoprocentní úspěšností ve hře v oslabení. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena neinkasovali na turnaji zatím ani v jedné z šestnácti situací, v kterých měli na ledě méně hráčů než soupeř. Poměrně se jim daří i v přesilových hrách, v kterých je řadí úspěšnost 24 procent na třetí místo za Rusko a Kanadu.

Radost hokejistů Finska
Radost hokejistů Finska

Český tým je ve hře v oslabení s 76 procenty jedenáctý a v přesilových hrách mu patří páté místo s úspěšností 22,58 procenta. Po prvních dvou duelech turnaje kralovali svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky této statistice s padesátiprocentní úspěšností, když využili pět početních výhod. V dalších pěti utkáních se už ale prosadili proti oslabenému soupeři jen dvakrát.

Finové navíc mají nejvyšší úspěšnost zákroků brankářů 94,90 procenta a čtyři zápasy odehráli s nulou. Tři čistá konta zaznamenal Pekka Rinne. "Trošku si to rozebereme. Oni mají vynikajícího brankáře, jestli nebudeme chodit před branku, tak nás Rinne stejně jako loni v semifinále vychytá. Musíme cpát všechno před branku, chodit na dorážky, aby puk neviděl," uvedl Růžička a připomněl loňskou prohru v Minsku 0:3.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.