ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Špaček: Důležitá je analýza Rinneho, forma pak základ úspěchu

Velikost textu:

Praha – Asistent trenéra národního týmu Jaroslav Špaček připomněl, že největším oříškem bude ve čtvrtfinálovém utkání s Finskem překonat brankáře Pekku Rinneho. Zejména na něj dnes český tým zaměřil přípravu, která se ale točila i okolo celého finského nároďáku a akcí, jež se v dosavadním průběhu mistrovství světa domácí reprezentaci nejvíce povedly.

přehrát video
Špaček: Sestava na Finy by měla zůstat stejná

Český tým měl původně trénovat až od 16:15, nakonec však došlo ke změně. "Původně jsme chtěli trénovat dříve, ale okýnko na ledě pro nás nebylo otevřené. Včera jsme se dozvěděli, že bychom mohli trénink posunout o dvě hodiny, čehož jsme hned využili," řekl Špaček v rozhovoru pro Českou televizi.

Jednalo se o volnější trénink, na led šlo jen několik hráčů včetně dvou gólmanů. "A pak ti, kteří se chtěli vybruslit," řekl Špaček. Hokejisté strávili na ledě zhruba hodinu a půl, poté se přesunuli do Selského dvora na individuální mítinky po pětkách. Jejich přesné složení ale Špaček specifikovat nechtěl. "Kluci na tom trochu pracovali, dělali speciálky, jak obranné pásmo, přesilovky a oslabení a celou hru Finů. Hodně se to bude odvíjet od toho, jak na tom bude Jarda Jágr," uvedl.

Hokejisté se ve video-analýze nejvíce zaměří na práci gólmana Pekku Rinneho. "Musíme vytvořit co největší tlak před brankou, mít tam jednoho, dva hráče, dávat puky do prostoru, kde to nejvíc bolí. Budeme si pouštět góly, které Rinne dostal, jak je střelili Rusové či Američani, protože tam jich dostal nejvíc. Budeme na to koukat pozitivně, vytahovat si také klipy, co se našemu týmu povedlo," vysvětlil Špaček.

Finsko má v oslabení stoprocentní úspěšnost

Hokejisté Finska se mohou na letošním MS pochlubit stoprocentní úspěšností ve hře v oslabení. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena neinkasovali zatím ani v jedné z šestnácti situací, v kterých měli na ledě méně hráčů než soupeř. Poměrně se jim daří i v přesilových hrách, ve kterých je řadí úspěšnost 24 procent na třetí místo za Rusko a Kanadu.

Sestava na Finsko by měla zůstat téměř totožná s tou úterní proti Švýcarsku. "Pravděpodobně ano," řekl Špaček s tím, že se ještě čeká na stav Jakuba Klepiše. "Ale věřím, že by se měl objevit v prvních třech pětkách," dodal. "Hlavní bude to, kdo bude mít v zápase nejlepší formu."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.