ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Vůjtek: Po bitvě je každý generál. Ale v sestavě bych změnil nějaká jména

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2015 12:18

Praha - Trenér Vladimír Vůjtek po mistrovství světa definitivně končí u slovenské reprezentace. Na chatu ČT sport odpovídal divákům na dotazy a hodnotil své působení u slovenského národního týmu. Podle něj výsledky reprezentace odpovídají možnostem týmu.

Střídačka slovenských hokejistů
Střídačka slovenských hokejistů

Končící trenér slovenské reprezentace tvrdí, že Slovensko na MS dopadlo podle svých možností. "Výsledky slovenského výběru odpovídají možnostem týmu. Dnešní slovenské mužstvo se podle výkonnosti pohybuje okolo sedmého až desátého místa na světě," dodal Vůjtek.

Co se týče Vůjtkova působení u slovenského týmu, trenér by většinu svých rozhodnutí nevzal zpět. Naráží tak na to, že na MS vložil důvěru v množství hráčů z NHL. "Nedovedu si představit, že bych nenominoval volné hráče z NHL do slovenského národního mužstva. Myslím, že by se strhla velká bouře odporu proti nominaci. Po bitvě je každý generál. Samozřejmě že po poznatcích z šampionátu bych asi změnil dvě tři jména v sestavě. Na každém mistrovství světa někdo překvapí mile a někdo prostě nemá formu," okomentoval situaci Vůjtek.

Podle Vůjtka se slovenskému výběru nedařilo především proti bránícím celkům. "Slovenský národní tým má mužstvo, které se velice těžce prosazuje proti bránícím týmům. Daleko líp se jim hraje proti mužstvům silné šestky, kdy si můžou otočit role a hrát z obrany do rychlých protiútoků. Nemáme mužstvo, které by bylo schopné překonat zhuštěnou obranu," vysvětluje končící kouč slovenské reprezentace.

Odpovědi Vladimíra Vůjtka v chatu ctsport.cz najdete zde

Vladimír Vůjtek také upozorňuje na generační výměnu hráčů, která je podle něj jedním z klíčových bodů slovenského neúspěchu. Dodává však, že Slovensko se v posledních letech intenzivně zaměřilo na mládežnický hokej. "Jak slovenský, tak český hokej trpí generační výměnou. Určité roky ve výchově nových hokejistů se zanedbaly. Poslední dobou se na tom začalo jak v Česku, tak na Slovensku intenzivně pracovat," řekl.

Novým nabídkám se nebráním, tvrdí Vůjtek

Vůjtek aktuálně nemá žádné trenérské nabídky, ale říká, že by se novému angažmá v roli trenéra nebránil. V první řadě si však chce odpočinout. "Momentálně jsem se soustředil na přípravu slovenského národního týmu pro mistrovství světa a o budoucnosti jsem vůbec neuvažoval. Teď si chci především odpočinout. Případné nabídky na určitou práci u hokeje bych zvažoval," dodal Vůjtek.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.