ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Kanadský obránce Burns: Nepřijeli jsme na dovolenou, chceme zlato

Velikost textu:

Praha - Výkony kanadské reprezentace na probíhajícím mistrovství světa budí respekt. Kolébka hokeje v základní fázi turnaje jako jediná neprohrála a neztratila ani bod, navíc Německu a Rakousku nastřílela po deseti brankách. Sami Kanaďané si roli největšího favorita turnaje dobře uvědomují. "Nepřijeli jsme sem pro druhé nebo třetí místo, chceme vyhrát," říká sebevědomě obránce Brent Burns.

Radost hokejistů Kanady
Radost hokejistů Kanady

Máte za sebou další výrazné vítězství, Rakousku jste nastříleli deset branek. Jak se cítíte po podobném zápase?

"Je důležité říct, že našim útočníkům se zatím daří v zakončení. Soupeři jsou tady kvalitní, a když se podíváte na utkání, která jsou výsledkově těsná, tak je vidět, že tyto týmy se dokáží dlouho držet v zápase. Proto je dobře, že se nám většinou podaří vstřelit první gól, pak přidáme další a to soupeře utlumí. A pak už si dokážeme takový zápas i užít."

Proti Švédsku jste prohrávali po první třetině 0:3, přesto jste dokázali zvítězit. Nepřekvapuje vás samotné, jak snadno tady zatím dokážete vyhrávat zápasy?

"Jsme rádi, že to vypadá snadně, ale tak lehké to ve skutečnosti není. Všechny týmy, co tu hrají, mají svou kvalitu. Naší výhodou je, že máme vyvážený tým a útočníky, ze kterých jde strach. Když dodržujeme náš systém a hrajeme tvrdě, tak je pro soupeře těžké proti nám hrát."

přehrát video
Brent Burns: Nepřijeli jsme sem pro druhé nebo třetí místo

Pro útočníky je větší hřiště výhodou, mají logicky více prostoru. Ale jak se se širším kluzištěm srovnáváte jako obránci?

"Je to těžší hlavně fyzicky. Na ledě je víc místa a není tak jednoduché dohrávat hráče. Musíte navíc mít přehled o tom, kde se právě nacházíte. Je pro nás těžší číst hru, protože dané místo na ledě je úplně jiné než to v Americe."

Kanada nezískala na mistrovství světa medaili od roku 2009. Je pro kanadský hokej zásadní problém prohrát pět čtvrtfinále na MS v řadě, když vezmeme v úvahu, že většina fanoušků momentálně více sleduje boje o Stanley Cup?

"Určitě je problém, pokud nevyhrajeme. Kanadský tým chce prostě vždycky vyhrát. To je náš cíl, nepřijeli jsme sem na dovolenou. V minulých letech jsme vypadli ve čtvrtfinále, i když jsme cítili, že jsme měli skvělý tým. A tenhle rok to není jiné. Nepřijeli jsme sem prostě pro druhé nebo třetí místo."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.