ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Vůjtek: Postup nás možná stál nezvládnutý zápas s Norskem

Velikost textu:

Ostrava - Trenér slovenských hokejistů v rozhovoru pro ČT uvedl, že podle jeho názoru stál tým postup nezvládnuté utkání s Norskem. V něm Slováci vedli už 2:0, přesto ale prohráli. Vůjtek po turnaji na slovenské lavičce končí a zvažuje, zda a jak se bude hokeji v budoucnu věnovat.

Vladimír Vůjtek na lavičce Slovenska
Vladimír Vůjtek na lavičce Slovenska

Slováci opouští turnaj stejně jako v loňském roce už po skupinové fázi. Dojem ze svých vystoupení alespoň trochu vylepšili v závěrečných duelech s Ruskem a USA. Zejména v utkání s Američany předvedli útočné představení. "Zápas byl zkraje trochu bezstarostný, což je znamení toho, že jsme už nemohli postoupit a Amerika ho měla zajištěný," řekl Vůjtek. Odmítl, že by tým nebyl motivovaný. "Tým se motivuje sám, má silné vůdce, kteří to řídí v kabině," dodal.

Vůjtek pro ČT hodnotil slovenské představení na mistrovství. "Samozřejmě jsme chtěli víc - postoupit do čtvrtfinále. To byl náš cíl. Že se nám to nepodařilo, způsobil začátek turnaje, kdy jsme ve druhé třetině zápasu s Dánskem měli drtivou převahu, ale nešťastnou náhodou jsme dostali gól na 3:3. Tam jsme ztratili první bod," uvedl.

"Hráli jsme za pět dní čtyři utkání proti soupeřům, se kterými jsme bojovali o čtvrté místo. Odpočinek mezi zápasy byl hrozně malý. Také jsme každý z prvních tří zápasů dotahovali, což nás stálo spoustu sil. Čtvrtý zápas s Norskem jsme pak fyzicky nezvládli, a to nás možná stálo postup," podotkl Vůjtek, který po turnaji končí na slovenské lavičce.

Poodhalil také své plány pro budoucnost. "Teď nic nehledám, protože jsem se soustředil na MS. Budu odpočívat, a pokud přijde nějaká nabídka, tak ji zvážím. Když ne, tak zkrátka skončím. Nechci ale už trénovat klub a nechci trénovat celoročně. To už je na mě trochu hodně - deset měsíců denodenně trénovat. Neříkám ale, že bych nevzal mužstvo na dva, tři měsíce nebo roli nějakého poradce," uzavřel Vůjtek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.