ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Návrat Klepiše do sestavy se oddaluje. Cítí se líp, ale musí být fit, řekl Špaček

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2015 13:54

Praha - Pouze pětice českých hokejistů, kteří jsou buď mimo sestavu, nebo nefigurují na soupisce, absolvovala ranní rozbruslení před večerním závěrečným zápasem v základní skupině A na mistrovství světa v Praze proti Švýcarsku. Mezi nimi byl i útočník Jakub Klepiš, který si v druhém utkání proti Lotyšsku pohmoždil rameno. Zatím není jisté, kdy by se třinecký útočník mohl případně vrátit do hry.

Jakub Klepiš
Jakub Klepiš

"Myslím, že se cítí líp a líp. Jeho stav se zlepšuje po proceduře, kterou prošel s Pavlem Kolářem i doktory. I sám se cítí a je silnější, to je pozitivní pro nás," uvedl asistent trenéra Jaroslav Špaček po rozbruslení, které absolvovali vedle Klepiše také útočníci Radek Smoleňák, Lukáš Radil, obránce Michal Kempný a brankář Jakub Kovář.

Klepiš vynechá už pátý zápas a není jisté, zda bude na čtvrteční čtvrtfinále stoprocentně připravený. "Chceme, aby byl fit. Ale může přijít jeden souboj a může být všechno jinak. Zbytečně by zabíral místo na soupisce. Spíš to bude na něm, aby věděl, že je stoprocentně připravený do zápasu," uvedl Špaček.

Český tým v celém turnaji hledá ideální složení útoků a otestuje si ho ještě v duelu se Švýcarskem. Doplnění soupisky, kde je místo pro třetího gólmana Jakuba Kováře a jednoho z dvojice Kempný, Radil, budou řešit stavitelé mužstva až v dalších dnech. "Čekáme dál. Může se stát cokoliv, třeba se zranit obránce. Byli jsme teď spokojení s lajnami, jak teď byly. Kuba Klepiš je samozřejmě navíc," doplnil Špaček. Připravený do hry je i Smoleňák, který už na soupisce je.

Podle Špačka hledají trenéři ve složení útoků různé varianty. "Je to proto, abychom byli připravení zareagovat třeba v zápase, kdyby se třeba někdo zranil nebo se nám nedařilo. Je dobré vědět, že těch kombinací máme víc," uvedl Špaček.

Proti Švýcarsku nastoupí útoky ve složení Voráček, Sobotka, Erat - Jágr, Novotný, Červenka - Hertl, Jan Kovář, Vondrka - Simon, Koukal, Zaťovič. A duel berou Češi jako generálku na play-off. "Švýcaři jsou dost silné mužstvo a udělali play-off," doplnil Špaček.

Soupeř vzejde z trojice USA, Rusko, Finsko a pro Špačka by byl pikantní duel s Američany. S těmi Češi před jedenácti lety na posledním domácím šampionátu vypadli 2:3 po samostatných nájezdech. Špaček byl tehdy v kádru stejně jako Jaromír Jágr a Jan Hejda, ale kvůli zranění kolena ve čtvrtfinále nehrál. "Vrací se mi vzpomínky. Kdyby to nastalo ve čtvrtek, tak se budu snažit připravit hráče co nejlíp, aby to dopadlo lépe," dodal Špaček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.