ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

O soupeři Čechů pro čtvrtfinále může rozhodnout až duel Ruska s Finskem

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2015 22:43

Praha - Čeští hokejisté skončili po výhře Švédska nad Francií (4:2) v základní skupině A na mistrovství světa v Praze bez ohledu na výsledek se Švýcarskem třetí, ale nic to nemění na faktu, že ve čtvrtfinále je čeká někdo z tria USA, Rusko, Finsko. O tom, kdo bude v boji o semifinále ve čtvrtek ve 20:15 čelit domácí reprezentaci, rozhodne v Ostravě buď zápas USA se Slovenskem (16:15), nebo až duel Ruska s Finskem. Ten se hraje v úterý od 20:15 zároveň s pražským duelem Česko - Švýcarsko.

Jakub Voráček a Ondřej Pavelec
Jakub Voráček a Ondřej Pavelec

Ve skupině B v Ostravě vedou Američané o bod před Ruskem a Finskem. Zopakovat si bitvu ve čtvrtfinále s USA jako na posledním domácím šampionátu v roce 2004 by si mohli Češi jen v případě, že Američané v úterním utkání se Slovenskem prohrají.

Američané skončí jistě druzí, pokud by se Slováky nebodovali. Jedinou další variantou jejich pádu na druhé místo je zisk bodu se Slovenskem a výhra Finska či Ruska za tři body.

Rusové budou druzí za předpokladu, že tým USA zvítězí nad Slovenskem a oni porazí Finsko. A pak ještě při zisku bodu USA a výhře nad Finskem v prodloužení. Obě tyto varianty platí i u Finska, které má také se Spojenými státy americkými horší vzájemný zápas.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.