ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Soupiska národního týmu stále ještě není uzavřená. Kdo doplní kádr?

Velikost textu:

Praha – Přestože se ve středu zdálo, že poslední volná místa na soupisce zaplní trenéři po zápase s Německem, zatím se tak nestalo. Stále tedy zbývá jedna pozice pro brankáře, náhradníkem po Ondřeji Pavelcovi a Alexanderovi Salákovi by se měl stát Jakub Kovář, a jedna pozice v poli.

Vladimír Růžička během tréninku české hokejové reprezentace
Vladimír Růžička během tréninku české hokejové reprezentace

V utkání s Německem poprvé naskočil Michal Vondrka, na svou příležitost ale ještě čekají Lukáš Radil a Michal Kempný. Na tréninku si vyzkoušel led holešovické haly i Jakub Klepiš, který se stále plně nezotavil ze zdravotních problémů. Jeho stav se sice postupně zlepšuje, kdy ale bude schopen naskočit do ostrého zápasu, není jasné. 

Pondělní tréninková sestava zatím byla totožná se složením, v jakém národní tým dohrával vítězný duel s Německem. Během něho se Vladimír Růžička opět nebál upravovat sestavu, například u Jaromíra Jágra se objevil Jiří Novotný. "Pořád hledáme, jak to sestavit. V utkání je důležité, aby se sem tam prohodili hráči, aby to oživili. S Německem to trochu pomohlo," řekl český trenér.

Český tým už má jistotu čtvrtfinále, poslední zápas základní části se Švýcarskem může Růžička sestavu dále ladit. Rozhodně nehodlá některé hráče šetřit, před nejdůležitějším zápasem turnaje chce vyhrát. "Bude to podobné utkání jako proti Němcům. Hrají dobře a jsou urputní. Postavíme to nejlepší, co máme, a chceme vyhrát," dodal před úterním duelem.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.