ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Fasel: Čeští fanoušci mě ohromili. Oproti roku 2004 je to obrovský rozdíl

Velikost textu:

Praha – Pouze slova chvály má pro dosavadní průběh mistrovství světa René Fasel. Prezidenta Mezinárodní hokejové federace těší celková organizace šampionátu a také fanoušci, kteří jsou dle jeho názoru mnohem lepší než na posledním českém mistrovství v roce 2004. "Je to obrovský rozdíl. Jsem ohromen, jaké fanoušky Češi mají," nechal se slyšet.

Prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel
Prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel

Šampionát z roku 2004 až do loňského mistrovství v Bělorusku držel rekord v počtu návštěvníků, kterých tehdy do Prahy a Ostravy přišlo 552 097. Český turnaj byl už tehdy velice dobře hodnocen.

Právě probíhající mistrovství však podle Fasela to minulé ještě překonává, a ač do konce zbývá odehrát ještě spousta zápasů, už nyní ho musí hodnotit jenom pozitivně. "Očekával jsem sice, že budeme v hokejové zemi, kde lidé tuto hru milují, takže to nebude žádný problém. Nyní jsem ale ohromen, jaké fanoušky Češi mají," prozradil šéf mezinárodní hokejové federace.

Hlavní rozdíl dle jeho názoru vidět v tom, že se fanoušci naučili chodit do O2 areny. V roce 2004 totiž tehdy Sazka aréna byla čerstvě dostavěná a podle Fasela ji lidé nebyli zvyklí navštěvovat v takové míře. "I přesto, že Češi prohráli se Švédy nebo Kanadou, lidé minutu před koncem stáli a aplaudovali oběma týmům. Zůstali na stadionu, aby si vyslechli kanadskou hymnu. Byl jsem už na mnoha místech a většinou fanoušci po prohře odchází, ale tady zůstávají," vysekl poklonu domácím příznivcům švýcarský funkcionář.

Podobně se vyjadřoval člen vedení IIHF Henrik Bach Nielsen, kterého potěšilo, že fanoušci mají zájem nejenom o zápasy velkých favoritů, které bývají pravidelně vyprodány, ale najdou si cestu i na duely ne tak atraktivních celků. "Jako příklad bych uvedl zápas utkání Slovinska s Norskem. To není zrovna zápas, na který se snadno prodávají lístky, ale přesto bylo vyprodáno a lidé stáli a zpívali. Jsem ohromen, co odvedli organizátoři," řekl dánský funkcionář.

Pozitivní pohled nesměřuje pouze na atmosféru. Fasela rovněž těší, že na šampionátu ubylo vážných zranění. "To je na jednu stranu vzájemných respektem mezi hráči a také dobře nastaveným posuzováním nedovolených zákroků. Rozhodčí si zatím vedou velmi dobře," pochválil muže v černobílém Fasel, jenž pochválil také všechny organizátory v čele s předsedou českého svazu.

přehrát video
Fasel: Jsem ohromen přístupem českých fanoušků
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.