ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Klepiš: Rameno se zlepšuje, ale zatím to ještě není ono

Velikost textu:

Praha – Útočník Jakub Klepiš je na šampionátu zatím v nepříjemné situaci a vinou poraněného ramena do posledních utkání nezasáhl. Klepiš v současné chvíli nemůže říct, zda se zranění podaří dostatečně vyléčit, aby mohl do hry naskočit. 

Jakub Klepiš
Jakub Klepiš

Klepiš zatím stále trpí následky několika zákroků ve hře. Takto komentoval první, při němž ho soupeř natlačil na mantinel. "Byl to čistý zákrok, faul ne – dá se říct, že šlo trochu o moji chybu. Chtěl jsem udělat protikličku, ale soupeř to vystihl. Já jsem se ještě přikrčil a myslel si, že se prosmýknu, ale on mě přitlačil. Bolelo to hodně," komentoval Klepiš střet. "V rameni jsem cítil určité teplo, něco tam lehce prdlo. Myslel jsem si, že jde o něco s klíční kostí nebo ještě něco horšího," dodal.

Ve stejném utkání s Lotyšskem ho poté jiný z hráčů sekl do nepříjemných míst hokejkou. "Faul to byl určitě. Dalo se to ale dohrát a nebylo tak bolestivé," uvedl Klepiš.

přehrát video
Klepiš o smolném MS: Rameno se zlepšuje den ode dne

Jakub Klepiš: "Chtěl jsem jít na led, i když rameno není úplně v pořádku – abych z toho zcela nevypadl. Tam ani nemusí být nijaké dlouhé tréninky, stačí, aby si to člověk znovu ošahal. Jestli trenéři stále čekají, zda půjdu na led, to je na nich. Rameno se den ode dne zlepšuje, ale nemůžu říct, zda zítra budu hrát. Zatím to ještě není na to, abych nastoupit mohl."

Klepiš není toho názoru, že by jeho zdravotní problémy byly důsledkem dlouhé sezony. V ní se s Třincem dostal až do finále play-off. "Nemyslím si, že by to byl důsledek tohohle. Osobně jsem radši více v zápřahu, než abych odpočíval. Když jde člověk do reprezentace, tak jde únava stranou," podotkl.

Trenéři nyní do sestavy dopsali nového hráče Michala Vondrku. Klepiš jeho zařazení na soupisku kvitoval. "Hráčů je tady vždy víc, než je míst na soupisce. Všichni kluci, kteří do té doby nebyli zapsaní, nám drží palce. Michal si to vyčekal," dodal Klepiš.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.