ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Ve Slavii končí další opora, Furch bude chytat za Omsk

Velikost textu:

Praha - Hokejový brankář Dominik Furch odchází z pražské Slavie do Omsku do Kontinentální ligy. S Avangardem uzavřel pětadvacetiletý gólman dvouletou smlouvu. Furch dosud působil v nejvyšší soutěži výhradně ve Slavii a vyzkouší si poprvé zahraniční angažmá. Slavia, která letos sestoupila z extraligy, tak přichází o další oporu. Bezprostředně po neúspěšné baráži ukončil kariéru Tomáš Vlasák, do Hradce Králové pak přestoupil druhý brankář Adam Svoboda.

Slávistický brankář Dominik Furch
Slávistický brankář Dominik Furch

V Omsku Furch nahradí ruského reprezentačního gólmana Konstantina Barulina. "V závěru sezony ho zástupci klubu usilovně sledovali a jeho výkony je moc potěšily. I proto, že kvalitu prokazoval i v týmu, kterému se nedařilo," uvedl hráčův agent Robert Spálenka.

V novém působišti se potká Furch s bývalým spoluhráčem Michalem Kempným, jehož získal Omsk z Komety Brno. V Avangardu má smlouvu na další dva roky také reprezentační útočník a další někdejší slávista Vladimír Sobotka, který ale může po MS zamířit zpět do NHL, kde patří St. Louis. Uplynulé dvě sezony odehrál za Omsk také bek Miroslav Blaťák, jemuž vypršela smlouva.

Furch celkem za Slavii odchytal v osmi sezonách v nejvyšší soutěži 237 zápasů s průměrem 2,66 gólu na utkání, měl úspěšnost 91,28 procenta a udržel sedmnáctkrát čisté konto. V roce 2008 získal s pražským klubem extraligový titul.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.