ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Obránce Němec: Proti Německu to bude trochu jinej fofr

Velikost textu:

Praha - Hokejový obránce Ondřej Němec je nečekaně nejproduktivnějším českým hráčem na mistrovství světa v Praze. Jedenatřicetiletý bek má na kontě po pěti zápasech šest kanadských bodů za tři branky a tři asistence. "Je fajn, že jsme zvládli dvě povinná vítězství. Proti Německu to ale bude trošku jinej fofr," poukázal Němec na šestý český zápas na MS.

Ondřej Němec
Ondřej Němec

Němec poutá pozornost fanoušků výraznými oslavami svých střeleckých úspěchů. "Já moc gólů nedávám, takže si to musím užít," smál se Němec. Jeho radostná gesta komentovali i spoluhráči. "Dělali si ze mě srandu. Když si ji ale ze mě dělá Kuba Voráček, co jich dá šedesát za sezonu... On se ani nemusí radovat. Já jich dám osm, já musím," řekl Němec. "Kdo mě zná, ví, že si umím užít každý gól. Prožíval jsme to vždy," doplnil.

Němec se k výborným výkonům v Praze rozehrál postupně, úvod turnaje mu příliš nevyšel. "První dva zápasy to nebylo ono. Necítil jsem se tak, abych mohl hodně pomoct týmu. Možná proto, že jsem dlouho nehrál," řekl s připomínkou předchozích zdravotních problémů. "Taky jsem moc vymýšlel. Růža mi řekl, že mám hrát jednodušeji, a přišlo to. Jedna dobrá nahrávka a člověk si začne věřit," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.