ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Voráček vyrovnal rychlým gólem rekord z roku 1969

Velikost textu:
aktualizováno 9. 5. 2015 12:25

Praha - Útočník Jakub Voráček trefou v čase 40:07 v utkání proti Rakousku (4:0) vyrovnal rekord mistrovství světa. Šlo o nejrychlejší gól od začátku druhých či třetích třetin v historii šampionátů. Za stejnou dobu se povedlo skórovat Švédovi Stefanu Karlssonovi ve druhém dějství duelu se Spojenými státy americkými na světovém šampionátu v roce 1969 ve Stockholmu.

Autorem nejrychlejší branky od úvodního buly na mistrovství světa je Bělorus Sergej Děmagin, který dal gól v roce 2009 ve švýcarském Klotenu v páté vteřině duelu s Finskem. Karlsson s Voráčkem jsou druzí při započítávaní všech třetin.

Voráček si najel po domluveném signálu mezi beky na přihrávku Michala Jordána a "přivítal" v brance gólem mezi betony Reneho Swettea, který před třetí třetinou vystřídal Bernharda Starkbauma. "Přišel s tím Michal Jordán a bylo to zrealizované perfektně," řekl Voráček.

"Před úvodním buly jsme se domluvili. Občas to tak v klubu hráváme. Jakub je výborný bruslař, tak jsem mu říkal, že když vyhraje buly, ať jede k mantinelu a pak ať to střihne na prostředek. Rakušané na nás posílali dva hráče, takže jsem věděl, že Hejdovi dát nahrávku nemůžu. Počkal jsem si, až si tam Jakub najede a ten to střelil," řekl Jordán.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.