ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Zábava v Ostravě…

Velikost textu:

…a Nuda v Brně. Tím nemíním realitu, ale film, kterým Vladimír Morávek trefně (jak poznamenává kovaný Brňan, kolega Ondřej Tomek) vystihl některé aspekty života a chování obyvatel Brna. Předříkáváním scének z Morávkova snímku jsme si krátili cestu na ostravskou Stodolní ulici. (Mimochodem, šéf ostravské mise Jiří Hölzel by se mohl imitováním živit. Jeho "Standa Pichlík" zní přesně.) A mě napadlo, že pro mistrovství světa – minimálně pro část, která je zasazena do moravskoslezské metropole – sedí titulek: Zábava v Ostravě.

Ondřej Zamazal
Ondřej Zamazal

Hokejoví fanoušci z všemožných koutů světa se baví hokejem a ve volných chvílích vším, co jim Ostrava nabízí. Proslulá Stodolní ulice, kam jsme ve čtvrtek v redakčním týmu vyrazili (čistě za studiem lidského materiálu), každý večer tepe. Vyhlášené bary, např. Dublin, jsou tak přecpané, že byste potřebovali ztenčovač, abyste se nasoukali mezi dav, kterým to uvnitř přetéká. Každopádně veškeré dění se odbývá v přátelském duchu a s úsměvy na tvářích.

Fanoušci se zdraví, vrazí-li do sebe, omlouvají se; klábosí (i klobásí– že by další novotvar?), překřikují se, skandují – vše bez známek agresivity. Anže Kopitar se objímá s Tuomem Ruutuem, Marián Gáborík s Patrickem Thoresenem. (Tedy majitelé jejich dresů.) Samotné hráče byste na Stodolní hledali marně. Ačkoliv: při našem příchodu okupovala jeden z venkovních stolů skupina amerických hokejistů, kteří si s orosenými půllitry před sebou zřejmě vyříkávali prohru s Běloruskem. Ale to fakt jen hádám…

Našeho experta Davida Moravce zajali rozjaření finští fanoušci a vypadlo z nich, že poznávají dlouhovlasou kometu, která jim na MS před 14 lety vyfoukla gólem v prodloužení zlato. A kdyby David svolil, nalili by do něj snad všechnu vodku světa: předpokládám z radosti, že ho vidí. (O tom, že by se jednalo o dodatečnou pomstu s úmyslem vypořádat se s dávným příkořím, silně pochybuju…) Oba Davidové – Moravec a Pospíšil – často pózovali a těžko odhadovat, kolik fanouškovských selfíček obsahuje jejich obličeje.

Pozitivní nálada se line celou Ostravou. Ve fan zóně, v přilehlém okolí ČEZ arény, u stánků, v restauracích. (Zevšeobecňuju, všechno jsem zkontrolovat nezvládnul.) Při atmosféře na zápasech Slováků mrazí. Podpora, kterou neutrální diváci dopřávají slabším týmům, mexické vlny, neúnavní maskoti Bob a Bobek – to všechno způsobuje, že Ostrava a její návštěvníci se těší z hokeje. A tahle radost čiší i z hráčů. (Možná jen Ilja Kovalčuk je zakaboněný. Nevíte někdo proč?)

Byť se nacházíme stále ještě v první půlce MS, jedno je evidentní: Ostrava (a Praha) opět stvořily zatraceně dobrý šampionát…

P.S. 1: Tohle je takový lehký text na rozcvičení. Příště se vrhnu na něco závažnějšího. P.S. 2: Nepoužívaje v textu emotikony, tj. značky, které obvykle podsouvají žádoucí výklad, musíte sami rozlišit, kdy píšu vážně a kdy odlehčeně. :-)


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.