ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Jordán: Od druhé třetiny jsme Rakušanům nedali šanci. Začíná si to sedat

Velikost textu:

Praha – Mistrovství začal až jako sedmý obránce českého týmu. Výkony Michala Jordána však katapultovaly v hierarchii beků až do první řady a hráč Caroliny se za to Vladimíru Růžičkovi odměnil i v duelu s Rakouskem, které Češi vyhráli 4:0, kvalitním vystoupením a jednou asistencí.

Slavící obránce českého týmu Michal Jordán
Slavící obránce českého týmu Michal Jordán

Zápas proti Rakousku však nebyl pro Čechy tak jednoduchý, jak se čekalo. Zejména v první třetině outsider domácímu výběru několikrát zatopil a jen dobré zákroky Ondřeje Pavelce udržely nerozhodný výsledek.

"Bylo to složité. Zejména v první třetině dobře bruslili, ale Ondra Pavelec zachytal výborně. Dal nám šanci vyhrát zápas. Od druhé části jsme se chytli a oni měli problém se vůbec dostat ze třetiny. Pak začali dělat ještě fauly a toho jsme využili. Jsme za to rádi, že jsme to zvládli dohrát v klidu," prozradil po duelu, v němž strávil na ledě necelých třináct minut, třiadvacetiletý bek.

On i jeho spoluhráči ze zadních řad byli v posledních duelech kritizování za špatnou podporu útoku. Jordán však věří, že právě v utkání s Rakouskem udělali čeští reprezentanti pokrok, na který budou navazovat i nadále.

"Během přípravy se v týmu často měnili hráči, takže doufáme, že si to začíná sedat a spadat do toho standardu, který chceme. Musíme pokračovat v naší hře a jít za tím vítězstvím," řekl.

Duel s Rakouskem byl pro hráče Caroliny Hurricanes již druhým v první obranné řadě, kde vytvořil dvojici s Janem Hejdou, a i tentokrát svým výkonem přesvědčil, že kouč Růžička udělal dobrý tah.

"Je to příjemný posun. Začínal jsem jako sedmý obránce, takže jsem rád, že to tak vychází. Ale všechny lajny jsou dobré, takže nezáleží, ve které jsem. Na druhou stranu mě to ale samozřejmě těší," dodal český reprezentant.

Svoji dobrou formu bude moci ukázat znovu v neděli, kdy český tým vyzve Německo.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.