ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Špaček: Simonovi se lajna osvědčila a Němec se ještě rozjede

Velikost textu:

Praha – Žádná procházka růžovým sadem. Přestože národní tým zvítězil nad Francií jasně 5:1, asistent trenéra Jaroslav Špaček zdůraznil, že se nejednalo o jednoznačně lehké utkání. "I když chápu, výsledek napovídá tomu, že jsme Francouze smetli," uvedl Špaček. Ocenil zejména kvality Ondřeje Němce, který si připsal dva góly, spokojen byl i s hrou Dominika Simona, který nastoupil nově vedle Jaromíra Jágra a Jana Kováře.

Špaček v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že nebylo jednoduché se po dvou dnech volna opět rozjet. "Možná to i bylo vidět na začátku zápasu s Francií. Hrozně důležitý byl první gól Němce. To bylo to, co jsme chtěli od obránců: pouštět před bránu pořádné rány a tlačit se tam," uvedl. "Němcovi trval trochu déle rozjezd, možná déle než sám předpokládal, ale tenhle zápas ho nakopne a začne podávat výkony, které podával předtím."

Simon se podle něj v nové lajně osvědčil. "Určitě to nebylo jednoduché, naskočit do takového zápasu, v němž se musí vyhrát." Simon si podle svých slov musel na kluky zvyknout. "Ale bylo to lehké, protože to jsou oba neskuteční hráči, oba mi hrozně pomohli a myslím, že to docela šlo," uvedl. "V prvních dvou třetinách nebyl úplně tolik vidět, jako ve čtvrté pětce, ale když se začal pouštět do kombinace s kluky, tak byla jeho síla v rozích, čímž podpořil i náš třetí gól," řekl Špaček k Simonovi a Jágrově trefě.

Ondřej Němec
Ondřej Němec

Právě nejstarší hráč českého týmu se toho nejmladšího – Simona – zastal při šarvátce s Antoine Rousselem po jedné z dorážek před Hardym. "Když se Jágr bude cpát do brány, budou mu chtít všichni pomáhat. Všichni hrají za všechny, a to je strašně důležité," řekl Špaček. "Je to fér. Byla tam mela, na Jardu tam byli dva, ale žádný problém," dodal Simon s úsměvem. Jágr ke konci utkání odešel dříve do kabiny, podle Špačka za tím ale není nic, co by se mělo nějak podrobně rozebírat. "Jarda je vždycky v pořádku. Jestli bude hrát i proti Rakousku? Nechte se překvapit," dodal se šibalským úsměvem.

Špaček si pochvaloval i výkon Tomáše Hertla, který se posunul do elitní řady k Jakubu Voráčkovi a Vladimíru Sobotkovi. Roman Červenka zase podle Špačka zvedl třetí lajnu. "Obecně se to rozložilo do všech lajn, což bylo pro nás důležité." Ke změně došlo i v obranných dvojicích, když s Janem Hejdou nově nastoupil Michal Jordán a Němec hrál s Petrem Čáslavou.

Zleva francouzský brankář Florian Hardy a český útočník Tomáš Hertl
Zleva francouzský brankář Florian Hardy a český útočník Tomáš Hertl

Přesto viděl Špaček i mezery, například ve druhé třetině. "Do ní jsme vstoupili špatně, Francouzi měli pár šancí. Byla to trochu škoda, ale Pavelec nás podržel. Hrozně důležité bylo utrhnout se na dvougólové vedení."

V záloze má realizační tým stále Michala Vondrku a Michala Kempného, na soupisku se ale zatím nikdo dopisovat nebude. "Rozhodně jsme měli tuhle myšlenku před zápasem, ale pořád jsme nevěděli, jak budeme zranění, takže jsme se rozhodli, že ne, všechno se jeví v pořádku, takže nikoho dopisovat nebudeme," řekl Špaček s tím, že na případný příjezd Tomáše Plekance z NHL rozhodně nečekají.

Už teď je ale téměř jisté, že proti Rakousku bude v brance opět Ondřej Pavelec. "Teď máme čas na regeneraci, na Ondru toho tolik dnes nešlo, aby zůstal v zápasovém tempu, takže věřím, že se rozhodneme pro něj."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.