ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Respekt z Jágra už ze mě vyprchal, řekl Kovář, jenž se těší na Simona

Velikost textu:

Praha – Úkol hrát centra ve formaci s Jaromírem Jágrem padla na začátku šampionátu na něj a přes prvotní respekt si v současnosti centr Jan Kovář tuto úlohu užívá. V duelu s Francií si sehrávající se duo bude muset zvykat na nové křídlo, Dominika Simona. Kovář však věří, že mladíček do lajny zapadne. "Dominik je hodně šikovný a dobrý hráč. Věřím, že se to takhle trošku oživí," řekl.

Jan Kovář (vlevo) při poradě s Jaromírem Jágrem na tréninku české reprezentace
Jan Kovář (vlevo) při poradě s Jaromírem Jágrem na tréninku české reprezentace

Kovář s Jágrem, to je od začátku šampionátu pevná dvojice. Zato hráči na pozici levého křídla se však zatím mění jak na běžícím pásu. První dvě utkání odehrál ve druhé lajně Jakub Klepiš, který se ale zranil. Jeho pozici tak převzal Martin Erat, jenže jejich spolupráce nefungovala podle představ Vladíra Růžičky, a tak v duelu proti Francii dostane šanci právě Simon.

"Doufám, že nám to půjde. Dominik je hodně šikovný a dobrý hráč. Věřím, že se to takhle trošku oživí a nám se hned ten příští zápas povede," uvedl Kovář. Na křídlech bude mít za parťáky nejstaršího a nejmladšího člena současného výběru. "A já to musím uprostřed vyvažovat," pousmál se Kovář.

Připustil zároveň, že se bude muset mít Simon neustále na pozoru. "Musí si hledat volné prostory, protože Jarda (Jágr) si i jako pravé křídlo občas sjíždí doleva, tak abychom se tam nesešli všichni... Dominik proto bude muset hodně číst hru," vysvětlil Kovář.

Sám se neustále snaží vybrousit i souhru s Jágrem. "První zápas nebyl úplně ideální, ale myslím, že se to zlepšuje," řekl pětadvacetiletý šikovný útočník Magnitogorsku.

Se svou pohodovou povahou brzy ztratil ostych a přehnaný respekt, což je pro hru jeho osobně i celého útoku jedině plus. "Už ze mě rozhodně vyprchalo to, že by mě měla pozice vedle Jardy nějak svazovat. Užívám si, že s ním můžu hrát, je to zase něco trochu jiného. Jsem za tuhle možnost strašně rád," pochvaloval si Kovář.

Odmítá však, že by už měl českého velikána po všech stránkách přečteného a věděl, co od Jágra v jaké situaci čekat. "Tohle se pořád jen těžko odhaduje. I proto, že jsme toho ještě spolu neodehráli zase tolik," podotkl Kovář.

A nemá nejmenší problém s tím, když si ho Jágr při hře staví do latě podle svých představ nebo mu adresuje nějakou radu. "Ono je při hokeji tohle hodně důležité. A českým hráčům obecně to hodně chybí. Sám vůbec nedělám, že bych si třeba křikl o nahrávku. Chtěl bych se to naučit, i u Jardy vidím, že je to důležité. Najednou slyšíte, jak si hráč zařve o přihrávku, když je volný. Pak jako byste měl oči navíc," řekl Kovář.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.