ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Hertl se stěhuje do první formace, Simon bude hrát s Jágrem

Velikost textu:

Praha - Tomáš Hertl se může těšit na výraznější herní prostor. Trenéři jej nově zařadili do elitní formace po bok Jakuba Voráčka a Vladimíra Sobotky. Další změnou v sestavě je přesun Dominika Simona do formace k Jaromíru Jágrovi a Janu Kovářovi. Zápas s Francií sehrají čeští hokejisté ve čtvrtek od 16:15, přímý přenos startuje o půl hodiny dříve.

Tomáš Hertl na tréninku hokejové reprezentace
Tomáš Hertl na tréninku hokejové reprezentace

Hertl věří, že ve staronové formaci společně pomohou týmu k výhře nad Francií. "Uvidíme, jak nám to půjde, ale doufám, že nám to bude klapat a dáme nějaké góly. Mělo by to být dobrý, Voras hraje výborně, snad si vyhovíme. A Sob taky, vyhrává buly, takže se snáz dostaneme k puku," řekl Hertl.

Jedenadvacetiletý hráč odehrál první zápas proti Švédsku ve třetí formaci společně s Jiřím Novotným a Romanem Červenkou. Proti Lotyšsku ze zdravotních důvodů nehrál a proti Kanadě nahradil Červenku Radek Smoleňák. "Ono to tak bývá, mění se to, nejen na mistrovství, ale všude. Já taky letos hrál pomalu všechny tři posty. Tohle je rychlý turnaj, musíme si zvyknout a na ledě předvést co nejlepší výkon," řekl Hertl. Český útočník už s Voráčkem i Sobotkou v minulosti hrál, i když ne s oběma současně.

Tomáš Hertl:

"S Vorasem jsem hrál na prvním mistrovství před dvěma lety, se Sobem jsme hráli loni skoro celý turnaj. Určitě se těším. Jen to musíme ukázat, dát nějaké góly. Snad klukům pomůžu, vybojuju nějaké puky, udržím je a i nahraju."

Nesmíme zaspat začátek, říká Hertl

Odchovanec pražské Slavie si uvědomuje, že od první formace se góly očekávají. "Budu se snažit chodit do brány, vytvořit si nějaké šance a hlavně střílet. A být hodně v brankovišti, ať už v přesilovkách, nebo v pět na pět. Tam musím být silný, každý puk musí být můj a hlavně musí končit v síti," podotkl Hertl, který má na MS zatím na kontě jeden gól.

Proti Francii musí český tým podle něj hlavně zvládnout úvod a, pokud možno, neinkasovat jako první, což se mu stalo ve všech třech dosavadních zápasech. "Začátek nesmíme zaspat, musíme na ně vlítnout a nejlépe dát dva rychlé góly. Bude to hrozně těžké, ale budeme se snažit tam hned od první minuty něco dát, aby se to pro nás uklidnilo," řekl Hertl.

Všechny informace od Jágra jsou užitečné

Útočník Dominik Simon se zařadí do formace k Jaromíru Jágrovi a Janu Kovářovi. Hrát po boku třiačtyřicetiletého čtvrtého nejproduktivnějšího hráče v historii NHL považuje za čest. V tréninku jim souhra prý klapala bez problémů. "Je to dobré, snad si sedneme i s Kovym (Kovářem) a snad nám to půjde i v zápase. Tam je to něco jiného než v tréninku. Uvidíme, jak to půjde proti Francii. Já se budu snažit hrát co nejlépe, snad to dobře dopadne," podotkl sparťanský odchovanec.

Dominik Simon

"Je to velká věc. Jsem moc rád, že si můžu zahrát s Jardou. Bylo to překvapení.“

Simon si myslí, že není nutné se přizpůsobovat Jágrově hře. "On nechce, aby se mu všichni přizpůsobovali. On chce, aby to šlapalo. Nechce nikoho svazovat," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.