ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Škobrtavá výhra. Nejistí Rusové měli s Dány větší potíže než značí skóre 5:2

Velikost textu:
aktualizováno 6. 5. 2015 18:25

Ostrava – Ruští hokejisté porazili ve skupině B Dánsko 5:2 a mají nyní na svém kontě už devět bodů v tabulce. Rusové vedli po první třetině 2:0, avšak Dánové zápas nevzdali a dvakrát dokázali snížit. Nakonec až Mozjakin s Tarasenkem těsně před koncem zápasu definitivně utnuli dánské naděje. Dánsko tak zůstává s jediným bodem u dna tabulky skupiny B.

Radost ruských hokejistů
Radost ruských hokejistů

Dánové do utkání šli ještě s dojmem z předchozí vysoké porážky s Běloruskem. Nezačali však špatně a v přesilové hře v samotném začátku zápasu měli několik náznaků příležitostí. Naopak Rusové jako by se nemohli dostat do tempa a působili poněkud mdlým dojmem. Snad jen Tarasenko se dokázal vykroutit z dosahu svého strážce, skrz připravené betony gólmana však puk posunout nemohl.

Rusové se však nakonec skutečně prosadili, když v 11. minutě nedal Dahmovi šanci na turnaji zatím navýsost produktivní Panarin. S postupem hrací doby byla dánská defenziva – tak jako v minulých duelech – stále prostupnější a nezřídka se stávalo, že Malkin a spol. dostávali prostor 1 na 1 s brankářem. Právě Malkin byl ve 14. minutě u druhé ruské branky, když excelentní prací u mantinelu udělal prostor pro Mozjakina – a ten propálil Dahma. Dánům pak nepomohla ani vlastní přesilovka a šli do šaten za stavu 0:2.

Rusové do druhého dějství vtrhli a Dahm musel často ukazovat bleskové reflexy. Proti Mozjakinově prudké střele se přesunul ke své levé tyči vskutku v okamžiku, a jen díky němu se Dánové drželi na dvoubrankovém manku. Ale nakonec to přece jen nebyl jen on, kdo zářil v dánském dresu. Greene se prohnal od červené čáry podél mantinelu, sjel si k bráně, vykroutil se okolo tyčky a překvapil Bobrovského – 2:1. Nicméně závěr třetiny se Dánsku nevyvedl a po ráně Medvěděva prohrávali znovu o dvě branky.

Dánové se v závěrečném dějství snažili všemožně umazat svou ztrátu. Byli úspěšní – Spelling přesnou ranou od modré čáry korigoval skóre na 2:3 z dánského pohledu. Avšak na dotažení svého snažení už nestačili. V rozmezí jediné minuty se trefili Mozjakin a Tarasenko a definitivně utnuli dánské šance. Rusko zvítězilo 5:2 v zápase, který byl jasný jen svým výsledným skóre, a mají devět bodů, Dánsko zůstává s jediným bodem u dna tabulky skupiny B. 

Rusko - Dánsko 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Panarin (Dadonov, Šipačov), 14. Mozjakin (Malkin), 39. Dadonov (Medveděv, Čudinov), 58. Mozjakin (Kuljomin, Malkin), 58. Tarasenko (Antipin, Plotnikov) - 30. Green (Spelling, O. Lauridsen), 50. Spelling. Rozhodčí: Björk (Švéd.), Mayer (USA) - Mills (Kan.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 7682.

Rusko: Bobrovskij - Bělov, Jakovlev, Antipin, Kulikov, Čudinov, Medveděv, Mironov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Mozjakin, Malkin, Kuljomin - Tarasenko, Plotnikov, Anisimov - Širokov, Tichonov, Kovalčuk. Trenér: Oleg Znarok.

Dánsko: Dahm - Kristensen, M. Lauridsen, Boedker, N. Jensen, Uldall, O. Lauridsen - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - Hardt, Jakobsen, Madsen - Spelling, Green, Stal - Starkov, A. Poulsen. Trenér: Jan Karlsson.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.