ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Švýcaři ve velmi nezáživném zápase udolali Německo 1:0

Velikost textu:
aktualizováno 5. 5. 2015 18:36

Praha - Souboj dvou budoucích českých soupeřů Švýcarska a Německa začal nevýrazně a s minimem větších šancí. Přestože oba týmy body potřebovaly, v první i druhé třetině se na ledě hrálo velmi nepřesně a nezáživně, zejména však bez branek. Nudu rozehnala až branka Hollensteina v 53. minutě, to ale bylo vše, co hokejisté obou celků předvedli, Švýcarsko vyhrálo nad Německem 1:0.

Švýcarsko - Německo
Švýcarsko - Německo

Více ze hry měli zkraje utkání trochu překvapivě Němci, jejich napadání dělalo Švýcarům značné problémy v rozehrávce a vyplynula z toho i první přesilovka, kterou však Němci nezúročili, dokonce měli problém usadit se na delší dobu v útočném pásmu. Ke střele se dostali až ke konci výhody, švýcarského brankáře Genoniho výrazněji neohrozili.

Ani v dalších minutách se toho moc nedělo, hře dominovaly nepřesnosti obou celků a častá přerušení. První náznak zajímavější akce přišel až v 10. minutě, kdy se Švýcaři ve dvou hnali proti jednomu obránci na Pielmeiera. Romy však nahrál Brunnerovi puk nepříliš přesně a výsledná střela, byť vypadala nebezpečně, šla mimo. Šance alespoň na pár minut dostala Švýcary do prvního souvislejšího tlaku.

Čtyři minuty před koncem první třetiny rozbilo další nevýraznou pasáž první německé vyloučení. Švýcaři ale svou přesilovku sehráli podobně jako Němci. Měli problém dostat se do pásma, a když už v něm byli, rychle ztráceli puky. První náznaky šancí přišly až s koncem trestu Oppenheimera. To však bylo vše, co hráči v první dvacetiminutovce předvedli – tedy nic moc.

Jak se hrálo před první přestávkou, tak se začalo i po ní. Rozruch přišel až v 25. minutě, kdy Němci hráli v šesti, čehož si hlavní rozhodčí všiml. Švýcaři si malý závar vytvořili v začátku přesilovky i na jejím konci, více než minutu a půl ale promrhali marnými snahami usadit se na delší dobu v útočném pásmu.

Narůstající tlak Švýcarska po polovině utkání podtrhla vydařená souhra před Pielmeierem ve 33. minutě, po které fauloval Goc a Němci šli do čtyř. Tentokrát už Švýcarům přesilovka šla opticky lépe, ke gólu ale nevedla. A v duchu lehké převahy Švýcarska dospěla nudná druhá třetina do svého konce.

Že se v O2 areně hraje zřejmě nejméně záživný zápas dosavadního průběhu šampionátu, potvrzovala i třetí dvacetiminutovka. Největším překvapením zřejmě byl návrat diváků po přestávce od stánků s občerstvením zpět do ochozů. Z naprosté letargie zápas vybředl až v 53. minutě, kdy dostal konečně přesnou přihrávku před branku Hollenstein a blafákem překonal Pielmeiera. Švýcarsko vedlo 1:0.

Zápas pak přece jen trochu zrychlil, německá snaha o srovnání ale byla spíše chtěná než skutečně realizovaná. Závěrečný nápor pak definitivně zazdily v 58. minutě přísné dvě minuty pro Pielmeiera, který vyrazil puk uhánějícímu Brunnerovi a překvapivě byl potrestán za podražení. Po pár vteřinách přišel na Brunnera další faul a Švýcaři už ve dvojnásobné přesile v klidu dokráčeli k vítězství.

Švýcarsko - Německo 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 53. Hollenstein (Brunner, Romy). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Bulanov (Rus.) - Puolakka (Fin.), Šefčík (SR). Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 10 253.

Švýcarsko: Genoni - Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossmann - Hollenstein, Romy, Brunner - Bieber, Ambühl, Bodenmann - Fiala, Almond, Suri - Wieser, Trachsler, Walker - Schäppi. Trenér: Glen Hanlon.

Německo: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp - Oppenheimer, Hospelt, Plachta - Wolf, Hager, Rieder - Reimer, Pietta, Ehliz - Siedenberg, Raedeke, Kink - Krämmer. Trenér: Pat Cortina.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.