ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Bělorusové hráli tak, jak by Dánové sami chtěli. Do dánské sítě šlo pět branek

Velikost textu:
aktualizováno 5. 5. 2015 18:38

Ostrava - Běloruští hokejisté porazili ve skupině B Dánsko jednoznačně 5:1 a navýšili své konto v tabulce už na sedm bodů. V utkání přitom po první třetině prohrávali 0:1, ale třemi brankami ve druhé a dvěma ve třetí třetině skóre jasně otočili ve svůj prospěch. Dánové naopak zůstávají na jediném bodu a budou mít potíže s tím, aby vůbec zasáhli do bojů o čtvrtfinále.

Utkání Dánsko - Bělorusko
Utkání Dánsko - Bělorusko

Dánové v rudých dresech byli těmi, kteří především museli útočit – a ideálně chtěli obrat Bělorusy o všechny body. Několik nadějných možností měli v úvodní přesilovce utkání, na které se však dala dobře ilustrovat obětavost běloruských hráčů, kteří se vrhali do střel. V jednom okamžiku na gólmana Lalanda prošla jediná z pěti střel Dánů. Utkání se neslo v opatrném duchu, nikdo nechtěl provést chybu vedoucí k brance. Nakonec ji jako první udělali Bělorusové – Jakobsen ve 14. minutě zakončil pohlednou kombinaci tří přihrávek. Dánsko vedlo 1:0.

Výhodný stav dánskému týmu nicméně dlouho nevydržel, neboť už po 44 vteřinách druhé třetiny bylo srovnáno. Gavrus se poněkud klopýtavě dostal k nahrávce zpoza brány, udržel od sebe svého strážce a puk dostal za brankovou čáru – 1:1. Pokračovaly závary před dánskou brankou, při jednom z nich gólman Galbraith zuřivě ukazoval, že ho jeden ze soupeřů zbavil vyrážečky. Situaci ale i tak vyřešil. Ne už tak v 28. minutě, kdy neměl šanci se přesunout po ráně z otočky, kterou předvedl Kovyršin. Bělorusové šli do vedení, které bylo brzy už dvoubrankové – Šinkevič si dojel mezi kruhy pro přihrávku a nedal brankáři šanci.

Třetí třetinu tak týmy začínaly za stavu 3:1 pro Bělorusko, stavu, který mohli hráči v bílém ještě vylepšit v brzké přesilovce. Díky obětavému klopýtání několika Dánů před vlastním brankářem se však skóre neměnilo. Ne tak po šesti minutách třetiny, kdy svou druhou branku přidal Kovyršin. Dánům už mohl pomoci snad jen pomyslný zázrak – v každém případě byli za stavu 1:4 hodně dole. Navíc začínali být poměrně agresivní v soubojích a několikrát předvedli souboje na hraně hrubosti.

Bělorusové posléze ještě pět minut před závěrečnou sirénou přidali díky Usenkovi pátý přesný zásah a ještě rozšířili rozsah své demolice. Dánové se sice jistě snažili, ale nepřesnosti ve hře a leckdy třeba i přehnaný důraz jim stály v cestě. V tabulce zůstávají na jediném bodu a cesta do čtvrtfinále se jim hodně vzdálila. Naopak Bělorusko je mu stále blíže.

Dánsko - Bělorusko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Jakobsen (Madsen, Hardt) - 21. Gavrus (A. Kosticyn, Kaljužnyj), 28. Kovyršin (Kulakov, Stěpanov), 30. Šinkevič (Kaljužnyj, A. Kosticyn), 46. Kovyršin (Kulakov, Šinkevič), 55. Usenko (Kitarov, Děmkov). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Kubuš (SR) - Fluri (Švýc.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 4:4, navíc M. Lauridsen (Dánsko) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4796.

Dánsko: Galbraith - O. Lauridsen, Nielsen, J. B. Jensen, Kristensen, Boedker, M. Lauridsen, od 41. navíc Uldall - Hardt, Jakobsen, Madsen - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - Spelling, Green, M. Poulsen - Starkov, A. Poulsen, Hansen. Trenér: Jan Karlsson.

Bělorusko: Lalande - Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko - A. Kosticyn, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Drozd, Stas, Gavrus - Stěpanov, Kovyršin, Kulakov - Děmkov, Volkov, Kitarov - Děmagin. Trenér: Dave Lewis.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.